Huawei Mate 40 vyfotí detailně povrch Měsíce i za dne Zoom bude opět prioritou

12. říjen 2020
2 min. čtení
0 videí
  • Šef mobilní divize Huawei dnes zveřejnil ukázkovou fotku pořízenou teleobjektivem chystaného modelu Mate 40.
  • I přes silnou kompresi fotky můžeme vidět denní snímek Měsíce, jehož povrch je vysoce detailní, lze spatřit krátery a další útvary.
  • Telefon se má představit společně se svými sourozenci koncem tohoto měsíce.

Na Huawei Mate 40 se nečeká s takovým nadšením jako na ostatní vlajky letošní roku. Přeci jen se situace Huawei podepsala také na fanoušcích značky, kteří kvůli zakázání Google služeb postupně více a více pokukují po jiných značkách. Chybějící software však ještě neznamená, že nám Huawei nepředvede zase jednou skvostný hardware, jak už to mívá ve zvyku. Minimálně dle renderů a dnešní ukázkové fotografie přímo z telefonu se máme rozhodně pořád na co těšit. 

   

Reklama

Jako u každé vlajky Huawei bude také středobodem modelu Mate 40 fotoaparát. Ostatně právě Huawei nastartovalo před lety trend Nočního režimu, skládání pixelů dohromady, periskopický zoom a tak dále. Mimochodem právě ten zoom prezentoval Huawei slavně na večerních fotkách Měsíce a jejich teleobjektivy se tak staly benchmarkem pro všechny ostatní.

S modelem Mate 40 hodlá Huawei v tomto tažení pokračovat a opět se pochlubit nejlepším teleobjektivem na trhu. Tím má být podle všeho opět předělaný periskopický objektiv, z něhož dnes He Gang, vedoucí mobilní divize Huawei, zveřejnil na sociální sítí Weibo menší fotku. Ta je samozřejmě zničena uploadováním na sociální síť, ale stejně může oslnit. Namísto noční fotky máme tentokrát fotku měsíce za jasného dne. To by nebylo nic tak působivého, ale množství detailů, které telefon ve Měsíci zachoval už ano. I přes silnou kompresy obrázku je povrch Měsíce velice detailní a zřetelně vidíte krátery i jiné útvary. Dokonce můžete spatřit, že není měsíc dokonale hladce kulatý.

Reklama

Pokud jde o samotný fotoaparát, který tuto fotku pořídil, tak vám bohužel nemám co říct. O specifikacích telefonu toho totiž celkově moc nevíme. Jak opadl zájem veřejnosti o značku, opadl zájem také leakerů. Přesto pro vás ale rychlý přehled pár specifikací mám. Hlavním senzorem by mohl být nový 108Mpx, nebo 50 Mpx senzor s pokročilou optikou, na kterou má Huawei patent. Dále nemá chybět minimálně 40Mpx širokoúhlý fotoaparát s ostřením a teleobjektiv s 5x optickým zoomem či ToF senzor. Zajímavostí by mohlo být také zpomalené Full HD video v 7680 FPS.  

Co se samotného zařízení týče, tak to bude pohánět nový procesor Kirin 1000 (jméno ještě není finální), jenž je vyroben moderní 5nm technologií jako třeba procesor Apple A14 v iPhonech 12. Bude to však naposledy, co tak silný vlajkový Kirin uvidíme. Kvůli omezením ze strany Ameriky už nemůže Huawei další vyrábět a vyvíjet. V budoucnu se tak bude muset čínský obr spoléhat na MediaTek. Posledním známým parametrem je ultra rychlé 66W nabíjení.

Řada Mate 40 má údajně čítat tři různé modely a všechny se představí oficiálně již 22. října. Zda se však alespoň jeden z telefonů dostane i na náš trh je otázkou. Huawei se postupně stáhlo a mnoho informací nemáme.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.