Huawei Mate 40 může mít unikátní ovládání fotoaparátů Bude však praktické?

16.06.2020 17:30 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Čínský výrobce Huawei zřejmě pracuje na nové možnosti, jak ovládat fotoaparát v nových telefonech.
  • Využije k tomu zřejmě zaoblené hrany telefonu, na které umístí ovládací tlačítka.

Nový způsob ovládání fotoaplikace můžeme vidět na registrovaném patentu, který patentový úřad zveřejnil až nyní. Server LetsGoDigital podle patentu udělal reálné rendery (jako obvykle) a tudíž si můžeme udělat docela dobrý obrázek o tom, jak by nové ovládání fotoaparátu mohlo vypadat.

Huawei plánuje využít u nových telefonů extrémně zaoblených hran displeje, na které zřejmě umístí ovládací tlačítka. Tím pádem se budou telefony blížit čím dál více okamžiku, kdy klasická tlačítka z bočních hran telefonu zmizí úplně. Podle patentu by mohla být na hraně displeje tlačítka jako jsou spoušť, zapnutí/vypnutí blesku či výběr filtru. Samozřejmě jich ale může být mnohem více. Otázkou však je, jestli bude pohodlné takto umístěná tlačítka ovládat. 

Displej by totiž musel být zahnutý opravdu až téměř o 90 stupňů, aby vytvořil rovnější plochu, na kterou by bylo pohodlné položit prst a následně stisknout softwarové tlačítko. Nápad samozřejmě dobrý a pokud výrobci opravdu chtějí pokračovat v zaoblených displejích, tak proč ne. Momentálně jsou zaoblené displeje spíše jen pro parádu bez velkého užitku. Tímto by alespoň výrobci displej konečně řádně využili.

Je pravděpodobné, že první telefon se zaoblenými hranami a zároveň upraveným ovládáním fotoaparátu budou chystané modely Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro


Diskuze k článku...

0 komentářů
  • cunik.krochkroch-16. červen 2020

    Inak, znalci uznávajú, že Huawei Mate 40 Pro bude najlepší smartfon prvej štvrtiny 21 storočia a to je už gigantické uznanie! Predsa len, toto v cene medzi 1000 až 1300 eur do r. 2025 nikto neprekoná a úlety ako Xiaomi Alfa a iné stroje skoro za 2 000 eur sa nepočítajú, lebo to sa nevyrába pre bežných ľudí.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.