Huawei Mate 40 bude mít unikátní fotoaparát s šesti objektivy. Zaměří se na profi video My se i bez Googlu těšíme

15. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
  • Uniklý render Mate 40 Pro potvrzuje zvláštně tvarovaný modul fotoaparátů na zádech.
  • V tomto modulu má být poté hned šest senzorů, přičemž hlavní trojice bude však patrně přebraná z P40 Pro.

Huawei už začíná konečně lákat na svou vlajkovou loď pro druhou polovinu roku. Zdá se to jako věčnost, co jsme měli v redakci na test výborné P40 Pro, jehož fotoaparát je dodnes benchmarkem pro ostatní. Mate 40 má však nasadit opět novou laťku, díky svému zásobníku fotoaparátů, kterými trochu evokuje Nokii 9.

Reklama

V unikátně tvarovaném modulu bude na zádech umístěno hned šest různých senzorů, z nichž každý má vlastní růžek. Zcela jasně můžeme vidět dvě velké čočky, které patří zaručeně hlavnímu 108 Mpx či 50 Mpx fotoaparát a 40MPx širokoúhlému senzoru s ostřením. Spatřit můžeme také hranatý objektiv periskopického teleobjektivu a zbylé dva senzoru budou patrně makro a ToF. S jistotou to však tvrdit nelze.

Popisek snímačů nad logem LEICA je poté úplně stejný jako u modelu P40 Pro, se stejným rozsahem objektivů i světelností. Tím pádem počítejme s 5x optickým zoomem a patrně se tak zároveň díváme na Mate 40 Pro, a ne rovněž dříve spekulovaný Mate 40 Pro Plus. Velice zajímavě zní zaměření Huawei na profi video, dle leakera @RODENT950. Už u modelu P40 bylo video oblastí, kde se telefon dočkal oproti předchůdci největšího zlepšení, ale Huawei nehodlá v inovacích polevit. Patrně se dočkáme zejména zcela nové stabilizace.

Co poté vidím osobně hodně rád, jsou fyzická tlačítka na boku zařízení. Mate 30 od nich kvůli svému extrémně zaoblenému displeji upustil, ale byť má mít Mate 40 stejný 90Hz displej, tak jsou tlačítka zpět. Patrně budou tedy jen umístěna netradičně pod ostřejším úhlem jako u Motoroly Edge. Diplej by měl být mimochodem 6,7palcový a všechno to bude pohánět nový procesor Kirin 9000 vyroben 5nm technologií. Zároveň to však bude poslední vlajkový Kirin, jelikož více procesorů tohoto typu už Huawei vyrábět či vyvíjet nemůže. Všechno pak zaobalí nadstavba EMUI 11, jež bude založena stále na Androidu 10. Huawei nemá pochopitelně možnost obchodovat s řadou společností včetně Googlu, takže nový Android nebo Google služby jsou stále vyloučeny. 

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.