Huawei má záložní plán, pokud by někdy nemohl používat Android Zároveň se CEO společnosti rozpovídal o ohebných telefonech

12.03.2019 15:28 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Pro všechny případy má prý Huawei už nyní připravený vlastí operační systém pro smartphony
  • Dobrovolně se však společnost Androidu dle slov svého CEO vzdát určitě nechce
  • Zároveň dodává, že ohebné telefony budou pravděpodbně do dvou let stát nějakých 25 tisíc korun

Mít po ruce “Plán B” se určitě vždycky hodí. A možná ještě o něco víc to platí o Huawei. V Americe se tomuto výrobci už roky zavírají postupně všechny dveře a neustále je napadán ze strany vlády. Zda si to Huawei zaslouží nechme stranou, ale dává smysl, že taková společnost poté plánuje několik kroků dopředu, kdyby byly proti ní podniknuty závažnější kroky, jako je třeba kompletní odstřižení od Androidu. 

I v takovém případě je prý společnost už nyní připravena dle slov CEO Richarda Yu. Huawei má prý už nyní připravený záložní operační systém vlastní výroby, který by se v případě nutnosti nasadil v nových zařízeních. Obratem ale Yu dodává, že Huawei se Androidu rozhodně nechce v žádném případě vzdát a jejich systém je čistě pro případy největší nouze. 

Ostatně se nelze divit, že už je Huawei připraven na další eventuality. Vždyť i u hodinek se výrobce spoléhá nyní na vlastní Light OS namísto systému do Googlu. Stejně před lety začal vyvíjet Samsung svůj Tizen, který měl být původně rovněž záložním řešením pro telefony. Samsung měl sice s tímto systémem větší plány, ale alespoň v hodinkách a další chytré elektronice si proprietární systém místo našel. Huawei tedy očividně jde ve šlépějích Samsungu. 


Krom toho se však Richard Yu rozpovídal také o ohebných telefonech a vysoké cenovce Matu X. Vysoké počáteční cenovky čekal asi každý, ale přesto se zdá být 2300 dolarů za Mate X extrémní. Yu však vysvětluje, že součásti ohebných telefonů jsou zatím zkrátka všechny příliž nové a jejich výroba je nákladná. To se ovšem prý má rychle změnit. 

CEO Huawei očekává, že by se mohla cena ohebných telefonů dostat do roka až dvou těsně pod hranici 1000 euro. To je cena, za kterou dnes najdeme téměř všechny velké vlajkové lodě. Srazit pak cenu ohebných zařízení až na 500 euro už však prý bude mnohem těžší a bude záležet zejména na tom, jak lidé tato zařízení přijmou. Masovou produkci může Huawei prý zvýšit kdykoli, kapacity na to má. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.