Huawei je v koncích. Mobilní divizi prodává kalifornskému Applu Android v telefonech tak nahradí iOS

01.04.2020 08:00 / od Honza Nuc
foto:  Apple foto:  Huawei
 • Huawei už téměř rok trápí spor se Spojenými státy americkými v čele s Donaldem Trumpem, který společnost zařadil na černou listinu.
 • Americké společnosti, až na pár výjimek, nemohou s čínským výrobcem obchodovat, včetně technologického giganta Googlu.
 • V nových telefonech Huawei tak nejsou služby Googlu jako Gmail, Google Mapy či Obchod Play.
 • Společnost už údajně neví, co si počít, proto se rozhodla svou mobilní divizi odprodat. Zájem vyjádřily dvě společnosti - Amazon a Apple.

Informace o nabídce na akvizici zveřejnil známý leaker Ming Cuo Kung, který již dříve přinesl důvěryhodné predikce ohledně telefonů Huawei a především o budoucích krocích čínského výrobce. Podle Kunga byla mobilní divize Huawei na prodej a jediné dvě společnosti, jež na tak velkou akvizici mají peníze, jsou Apple a Amazon. I přes dlouhé tahanice a převyšování nabídek se nakonec podařilo domluvit akvizici s jablečným gigantem, tedy Applem. Celý obchod už je údajně uzavřen a Apple za mobilní divizi zaplatí přes 47 miliard dolarů, což je pro americkou společnost zajisté velká finanční zátěž, ale na druhou stranu v minulém roce její hodnota přerostla jeden bilion korun.

Podle dostupných informací má Apple s divizí velké plány a situace se dotkne i některých zákazníků a majitelů telefonů Huawei. Až totiž celou akvizici posvětí americký antimonopolní úřad, tak telefony Huawei zakoupené od 1. dubna 2020 dostanou do konce letošního června novou aktualizaci. Ta na jednu stranu vyřeší problém s chybějícími službami od Googlu, na druhou stranu zcela změní ráz telefonů Huawei. Fanouškům Androidu srdce určitě nezaplesá, ale spíše začne krvácet. Apple totiž plánuje do těchto telefonů poslat v rámci aktualizace zcela nový systém, a to speciálně upravenou verzi iOS. Má se jednat o specifickou verzi jablečného systému, který bude fungovat spolehlivě i na Android telefonech. Údajně má mít i nové označení, to však prozatím není známo.

Vypadá to tedy, že mobilní trh čekají velké změny, které nemají obdoby. Americký Apple zřejmě zatoužil po čínských patentech a možná i skvělých fotoaparátech, které společnost Huawei nabízí. Přece jen, periskopické teleobjektivy v řadě Huawei P30 a P40 jsou opravdovými skvosty. Letošní rok a pár dalších následujících tak budou zřejmě hodně zajímavé a my jsme zvědaví, jak akvizici Apple využije. 

Článek vznikl jako aprílový žertík naší redakce. Společnost Apple tedy mobilní divizi Huawei nekupuje a ani čínské Huawei nemá zájem komukoliv divizi prodat. 


Diskuze k článku...

0 komentářů
 • markusatko6-3. duben 2020

  Jestli to je žert tak se mi neskutecne ulevilo a nikdy si nekoupím nic co smrdí trochu Apple nenávidím tu značku a už vůbec by jsi ju nekoupila. Co takhle slyším furt sestru jak na apple pořád nadává že je to sračka a že se jí nejde připojit k síti a musí chodit na chodbu metr před wifi??

  Odpovědět 
 • petrikmarian-1. duben 2020

  dobrý prvoaprílový žart. ale ak by tomu náhodou aj tak bolo, určite by som si nič čo len trochu smrdí applom nekúpil.

  Odpovědět 
 • jindrichada-1. duben 2020

  Apple: koupíme Huawei, který vyvíjí bezrámečkový a ohebný telefon... Meanwhile IPhone 12: BIGGER NOTCH!!!

  Odpovědět 
 • Jay Jiří Ptáčník-1. duben 2020

  a já jsem tomu fakt věřil. ...

  Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.