Huawei Enjoy 20 Pro s 90Hz displejem míří přímo proti Realme a Redmi 90Hz displej, 3 foťáky s hlavním 48MP a procesorem Dimensity 800

20.06.2020 12:15 / od Petr Hudec
techarena.cz
  • 90Hz displej za hodně zajímavou cenu
  • Mediatek Dimensity 800 s 5G nahradil Kiriny
  • Samozřejmě opět bez podpory Googlu

Anketa
(hlasování ukončeno)
Koupili byste si telefon bez služeb Googlu?
82% Ne Celkem hlasovalo: 311
Zobrazit výsledky
AnoHlasovalo 15 (5%)
Ano, ale musel by být levnějšíHlasovalo 35 (11%)
NeHlasovalo 254 (82%)
Je mi to úplně jednoHlasovalo 7 (2%)

Huawei tento týden ve své domovské Číně představil model Enjoy 20 Pro. Telefon, který jde svými parametry přesně proti Realme 6 Pro nebo Redmi Note 9 Pro. Hodně zajímavě vypadá zejména procesor. Huawei Enjoy 20 Pro je totiž poháněn novým procesorem Mediatek Dimensity 800 s podporou 5G. Jedná se o procesor střední třídy, kterým je zatím vybaveno pouze Oppo A92s a právě představený Huawei. Jeho nejbližším konkurentem ve výkonu může být Qualcomm Snapdragon 765G, tím pádem střední třída. Telefon se bude vyrábět ve 2 variantách paměti 6 nebo 8GB a jedním 128GB úložištěm rozšiřitelným paměťovou kartou. Teoreticky by tahákem u nás mohla být i podpora procesoru pro sítě 5. generace, které se začínají pomalu, ale jistě rozjíždět i u nás. Operátor o2 startuje od 1. 7. svou první komerční 5G síť s podporovanými rychlostmi 600/100.

Hlavním tahákem telefonu, který se vejde pod 10 tisíc korun bude, podobně jako u Realme 6 Pro, 6,5" displej s obnovovací frekvencí 90Hz,  rozlišením FHD+ a kapkovitým notchem ukrývajícím 16MP selfie kamerku. Zabezpečení není řešeno čtečkou otisků prstů v displeji, ale bočním zapínacím tlačítkem. Na zadní straně je dobře známý 48MP foťák spojující 4px do jednoho doplněný ještě o 8MP širokoúhlý objektiv a 2MP makro. Hodně slibně vypadá i výdrž v podobě 4000mAh baterie s rychlým 22,5W dobíjením s nabíječkou přímo v balení. 

Huawei Enjoy 20 Pro bude na čínském trhu k dostání v černé, modré a stříbrné za přibližnou cenu po přepočtu a DPH 8.500 Kč za základní variantu. Zhruba za tisícovku navíc je k dostání varianta s 8GB RAM. Samozřejmě už se jedná o telefon z nové produkce plně zatížený americkým embargem a tím pádem samozřejmě zde nenajdete jakékoli služby Googlu a musíte se spolehnout plně na Huawei Mobile Services. V Číně se již jedná prakticky o standard, ovšem jestli se telefon nakonec dostane k nám je ve hvězdách. Konfigurace i cena vypadá totiž dost podobně jako přímý konkurenti od Realme i Redmi a pokud má být Enjoy 20 Pro u nás úspěšný, bude muset Huawei přijít minimálně s atraktivní cenovkou.


Diskuze k článku...

0 komentářů
  • buldra33@gmail.com-21. červen 2020

    Huawei s touto výbavou, bez Googlu a za tuto cenovku ? Teď jsem si koupil Realme 5 Pro ve verzi 4/128 GB. Cena 4.990,- 5G tu ještě dlouho nebudou v použitelné podobě a proti tomuto nesmyslu od Huawei ušetřím 3 tisíce...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.