Huawei dnes v Číně řadil. Představil model Nova 5, Nova 5 Pro, Nova 5i a dva tablety Snad se zařízení dostanou až k nám

21.06.2019 14:26 / od Michal Šrajer
/Photos/IMG_20180903_151826.jpg
  • Představila se dvojice Nova 5 a Nova 5 Pro, což je v podstatě Honor 20 s AMOLED displejem.
  • Ukázal se také daleko levnější telefon Nova 5i s populárním Kirinem 710 a čtyřmi foťáky.
  • Dostalo se také na dva vlajkové tablety s Kirinem 980 či 10,8 a 8,4palcovým displejem.
  • Zda se produkty dostanou až na náš trh je prozatím velkou neznámou.

Ještě před představením všech novinek z dnešní akce Huawei je nutné upozornění. Zatím není jisté, zda se oba, nebo alespoň jeden z telefonů, dostane až na náš trh. Vzhledem k banu a faktu, že ani Nova 4 se k nám nedostala, si nemůžeme být ničím jistí. Snad se k nám ovšem novinky dostanou, nevypadají totiž vůbec marně.  


Nova 5 Pro 

Nejdražší novinka připomíná silně Honor 20. Barevný design a stejné rozmístění fotoaparátů je jedna věc, ale i výbava vcelku sedí. Jádro telefonu tvoří Kirin 980, 8 GB RAM a až 256 GB uložiště se slotem pro NM karty. Baterie má poté 3500 mAh a dobíjí se vlajkovým 40W nabíjení skrz USB-C. Na rozdíl od Honoru má poté telefon vepředu 6,4palcový AMOLED displej s kapkovým notchem a čtečka otisků prstů je přímo v něm, a ne na boku. 

Přední kamerka v notchi má 32 Mpx a vzadu je soustava čtyř senzorů. Hlavní hvězdou je populární 48Mpx fotoaparát se světelností f/1.8 (přítomnost OIS není potvrzena), dále je zde 16Mpx širokoúhlý objektiv, 2Mpx makro senzor a 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí. Nechybí samozřejmě umělá inteligence, noční režim, elektronická AI stabilizace a podobně. 

Telefon má v sobě nadstavbu EMUI 9.1 založenou na Androidu 9 a vzhledem k odhodlání Huawei lze očekávat alespoň aktualizace na Android Q. Základní cena Nova 5 Pro činí v přepočtu s daní 12 tisíc korun a cena stoupne přes 13 tisíc za nejvyšší verzi.  


Nova 5 

Byť je Nova 5 nepochybně slabším telefonem, tak nejde o nijak velký rozdíl a zařízení není ani nijak zvlášť levnější. 6,4palcový AMOLED displej a celý design zůstává úplně stejný. Stejně tak baterie, nabíjení, přední i hlavní fotoaparát či 8 GB RAM. Srdcem je zde pouze jiný a zcela nový procesor Kirin 810 vyrobený 7nm technologií stejně jako Kirin 980. Tento procesor tak nahrazuje Kirin 710, který najdeme v nespočtu telefonů Huawei/Honor. 

Vzhledem k faktu, že přijdete vlastně je o výkon procesoru, dává smysl i cena Nova 5, která byla nastavena s daní na 11 tisíc korun. Na druhou stranu je to však podle mě tak malý rozdíl, že nevidím důvod, proč by si každý malinko nepřiplatil za silnější procesor.  


Nova 5i 

Víte, jak jsem psal, že Kirin 710 je v nespočtu telefonů? Tak jedním z nich je i nový ještě více odlehčený model Novy 5. I tento kousek má 6,4palcový displej, avšak jde o IPS a má průstřel namísto notche. Čtečka otisků prstů je na zádech a stejně tak soustava čtyř senzorů. Je zde hlavní 24Mpx fotoaparát se světelností f/1.8, 8Mpx širokoúhlý foťák, 2Mpx makro a 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí. Vepředu je poté 24Mpx kamerka. 

Kupodivu i Kirin 710 zde může dostat pomoc od až 8 GB RAM a 128GB úložiště. Baterie má dokonce 4000 mAh, ale nabíjení kleslo na 18 W. EMUI 9.1 samozřejmě zůstává na svém místě. Základní cena Nova 5i byla stanovena s daní na něco málo přes 8 tisíc korun


MediaPad M6 

Krom telefonů představil pod delší době Huawei také tablety. Opět jsou tu dva modely, kdy mají oba procesor Kirin 980, 4 GB RAM, až 128GB úložiště a tenčí rámečky kolem displeje. Právě displej rozděluje oba tablety. Jeden je 10,8palcovou variantou, zatímco druhý má menší 8,4palcový panel. Větší kousek má krom toho také vyšší 2K rozlišení oproti Full HD u menšího a hned čtyři reproduktory v každém rohu namísto dvou. Pouze větší kousek má také podporu speciální klávesnice a stylusu M-Pen Lite. A s větší plochou přichází také propracovanější funkce split-screenu. 

Menší MediaPad M6 začíná ve Wi-Fi verzi s 64GB úložištěm na 8 tisících korunách s daní a větší model ve stejné konfigurace stojí zhruba 9 tisíc korun.   
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.