Huawei chce v dohledné době vydat vlajkový model s 10násobným optickým zoomem Společnost nechce usnout na vavřínech

13.11.2018 15:30 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Prezident Huawei se nechal slyšet, že společnost pracuje na fotoaparátu s 10násobným optickým zoomem
  • Kdy se jej dočkáme není jisté, ale i příští rok se máme dočkat zajímavých inovací
  • Tento fotoaparát by se mohl stát čtvrtým hlavním snímačem na zádech

Huawei letos nasadil všem velice vysokou laťku v oblasti fotoaparátů a dokázal, že i ty tři foťáky na zádech mohou mít smysl. P20 Pro je kupříkladu dodnes v benchmarku DxO s nemalým náskokem na první příčce a Mate 20 Pro si povede zaručeně ještě lépe. Huawei zaznamenal se třemi foťáky takový úspěch, že se trendu chytili i další výrobci, ale očividně moc nepochopili smysl toho počtu fotoaparátů. Většinou je totiž třetím foťákem jen senzor pro rozmazání pozadí, který se dá snadno nahradit softwarem či teleobjektivem. Proto i ty čtyři hlavní fotoaparáty u Galaxy A9 nevypadají tak působivě, když je tam jeden senzor jen kosmetický. 

Nyní se ovšem nechal slyšet také prezident Huawei, že se v příští generaci vlajkových modelů nehodlají poměřovat jen počtem fotoaparátů, což je správné rozhodnutí. Nejde o kvantitu, ale o kvalitu a opodstatnění všech těch foťáků. Je tak možná, že i další vlajkové telefony od Huawei nabídnou zatím stále tři senzory, avšak to neznamená, že nás nečekají změny. Huawei si chce už udržet svou pozici druhého největšího výrobce na světě a má v úmyslu i nadále tlačit inovace. Proto prý společnost pracuje na nové generaci fotoaparátu, který má mít 10násobný optický zoom. Právě tento senzor by prý opodstatnil čtyři hlavní snímače na zádech. Měli bychom tak kalsický foťák, širokoúhlý, 3násobný optický zoom a 10násobný zoom.

Něco takového je zatím čistě z technologického hlediska nepředstavitelného a nevíme ani, jak toho chce Huawei docílit či kdy se takového foťáku dočkáme. I tak má ale prý pro nás Huawei v dohledné době velice zajímavé inovace. Koneckonců má příští rok přijít také ohebný 5G telefon. Zároveň se prý společnost nechystá vydat žádný telefon s čistým Androidem One, protože by se to prý zákazníkům nelíbilo. EMUI tedy očividně zůstává i nadále v úplně všech zařízeních.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.