Huawei by mohl nahradit Android ruským systémem Aurora OS, tvrdí ruský web Huawei hledá snad všude

13.06.2019 13:19 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Huawei údajně nasadil svůj nový systém na milion telefonů. Nyní se ale objevuje informace, že by mohl využít i jiný operační systém.
  • Tím by měl být ruský systém Aurora jako alternativu pro své telefony.

Po zařazení firmy Huawei na černou listinu Spojených států se Huawei snaží nastalou situaci řešit. V budoucnu by zřejmě firma neměla mít možnost přístupu k službám od Googlu (mimo jiné), který poskytuje aplikace i samotný systém Android. Podle dřívějších informací přímo od Huawei má firma připravený svůj vlastní operační systém, který už údajně nasadila na milion svých zařízeních v rámci testování.


Nyní ale ruský web The Bell zveřejnil článek, ve kterém autoři píší o tom, že Huawei hledá možnou alternativu v ruském operačním systému Aurora OS. The Bell se odkazuje na několik zdrojů a tvrdí, že výkonný ředitel Huawei Guo Ping se sešel s ministrem digitálního vývoje, komunikací a masmédií Ruské federace Konstantinem Noskovem, aby probrali využití právě Aurory.

Aurora je operačním systémem založeným na open-source verzi linuxu Sailfish OS. Sailfish OS vytvořila finská společnost Jolla, která vznikla z týmu původně pracujícího pro Nokii na systému MeeGo. Podle The Bell testuje Huawei systém na několika zařízeních, ale tato možnost je poměrně dost riskantní. Ono i nasazení jejich vlastního systému nese určitý risk, protože Huawei bude potřebovat, aby vývojáři začali nahrávat své aplikace do obchodu AppGalery a nebyli tak závislí na Google Play, který už v budoucnu Huawei nebude moct využívat.

Zdroj: The Bell


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.