Huawei bude zřejmě prodávat řadu P40 globálně. Chybějícím Google službám navzdory Jsme zvědaví, jak půjdou prodeje

20.11.2019 14:54 / od Honza Nuc
JBL BAR 5.1
  • Podle nejnovějších informací plánuje čínské Huawei prodávat chystanou řadu telefonů P40 na globálním trhu, tedy i mimo Čínu.
  • Huawei nemá přístup ke službám a aplikacím od Google, takže je prodej poměrně odvážným krokem.

Telefony Huawei jsou především v Evropě dlouhodobě velice oblíbené. Pro mnohé zákazníky a fanoušky značky tak současné problémy čínského výrobce radost určitě nedělají. Samozřejmě ani nám v redakci, protože nás kauza USA vs. Huawei připravuje o telefony na recenzi. Již dříve představená řada Mate 30 bez Google služeb se prozatím na evropský trh pořádně nedostala, i když se spekuluje, že by nakonec měla. 

Je ale pochopitelné, že chce Huawei telefony P40 na globální trh dostat. Přece jen, bude to určitá zkouška, zda o takové telefony bude zájem. Předpokládám, že se určité množství nadšenců najde, ale zřejmě to nebude žádný závratný počet. Momentální mi situace připomíná telefony s Windows. Samozřejmě jen v jedné věci. Na telefonech Windows totiž chyběly některé důležité aplikace, také neměly služby od Googlu. Spousta majitelů Windows telefonů si na tohle stěžovalo, včetně mě, ale nějakým způsobem si na to zvykli a naučili se využívat jiných aplikací.

Nicméně absence aplikací a celkový nezájem vývojářů nakonec zajistil Windows telefonům postupný pád do propadliště dějin. Obávám se, že pokud USA nezruší ban, popřípadě pokud Huawei nenajde obstojné řešení situace, bude to na globálním trhu podobně jako s těmi Windows telefony. Huawei bude přežívat v Číně, ale globálně bude pomalu upadat. Čínská společnost má hodně věcí na práci, držme jí palce.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.