Huawei bude dávat vývojářům za aplikace v App Gallery více peněz, než ostatní obchody Na něco je nalákat musí

08.03.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Huawei
  • Čínské Huawei kvůli banu od Spojených států amerických nemůže využívat Google služby, včetně obchodu s aplikacemi.
  • Společnost tak bude mít ve svých telefonech i na globálním trhu vlastní obchod App Gallery. Jenže v něm nejsou stále důležité aplikace.
  • Podle nejnovějších informací se tak Huawei rozhodlo vývojáře aplikací nalákat vyššími částkami.

Huawei se nedávno chlubilo, že obchod App Gallery využívá 400 milionů uživatelů a je tak třetím největším obchodem s aplikacemi na světě. Je to asi možné, ale musíme si uvědomit, že většina lidí používajících obchod Huawei je z Číny, kde Google nepůsobí. Pokud by působil, předpokládám, že by používali Google Play. Ale to je na jinou debatu. 

Důležitá informace je, že v App Gallery nejsou všechny aplikace. Chybí samozřejmě appky od Googlu (YouTube, Gmail, Google Podcasts), ale nenajdete zde ani Facebook, Instagram či Spotify. Chybí samozřejmě bankovní aplikace či vyhledávače vlakových a autobusových spojení. Co z mainstreamových aplikací nechybí, je Twitter. Huawei tak musí nalákat vývojáře, aby měli zájem aplikace pro jejich obchod vytvářet. 

Podle nových informací chce Huawei nabízet vývojářům daleko více peněz, než by dostali u ostatních obchodů. Standardně si Huawei bere z výnosů aplikace až 30 procent. Dle nové strategie by u určitých kategorií aplikací nechávalo Huawei vývojářům dokonce všechny výnosy. Alespoň v prvním roce spolupráce. A řekněme si narovinu, že taková nabídka by mohla být zajímavá.

Pokud by vývojáře vyšší výnosy nalákaly, stále je zde jeden podstatný problém a tím je čas. Huawei plánuje vydat už telefony z řady P40 s novými Huawei Mobile Services a obchodem App Galery. Zařízení mají na trh dorazit už v dubnu a čínská společnost určitě nestihne přemluvit všechny důležité vývojáře. Tím pádem v obchodu budou stále aplikace chybět a tím se pro mě stávají telefony Huawei alespoň na našem trhu neprodejnými.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.