HTC představilo po dlouhé době nové telefony střední třídy Žádná mega pecka to není

12.06.2019 12:01 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Dražší HTC U19e nabízí 6palcový OLED displej, Snapdragon 710, velkou baterii a duální fotoaparát
  • Také Desire 19+ má velkou baterie, ale už jen HD+ displej, procesor Helio P35 a trojitý fotoaparát
  • U19e stojí v přepočtu 11 tisíc korun a Desire 19+ v nejnižší verzi 7 tisíc korun

HTC představilo po hodně dlouhé pauze konečně nové telefony, avšak nejedná se a takovou pecku, v jakou jsme mohli doufat. Že půjde o střední třídu jsme věděli předem a je to zcela v pořádku, avšak obě zařízení vypadají zmateně, co se výbavy a ceny týče. Ale začněme hezky popořadě tím dražším kouskem. 

HTC U19e

HTC U19e spoléhá na 6palcový Full HD+ OLED displej s většími ale symetrickými rámečky. Designově vypadá zařízení s kovovým rámem vcelku zajímavě v té lehce fialové barvě s průhlednou částí kolem čtečky otisků prstů. Uvnitř tepe procesor Snapdragon 710 s 6 GB RAM a je zde i prostorné 128GB úložiště. Potěší rozhodně také baterie o kapacitě 3920mAh s dobíjením skrz USB-C. O voděodolnosti nepadlo ani slovo, takže s ní nelze počítat.  

Hlavním snímačem je 12Mpx senzor se světelností f/1.8, kterému sekunduje 20Mpx teleobjektiv s 2x zoomem a horší světelností f/2.6 (běžná je hodnota f/2.4). Selfie kamerka má pak 24Mpx a světelnost f/2.0, jež doplňuje zase 2Mpx senzor. Ten má sloužit pro skenování duhovky, od kterého všichni ostatní výrobci už upustily.

Novinka půjde do prodeje zatím pouze na Tchaj-wanu za v přepočtu 11 tisíc korun

HTC Desire 19+

Kupodivu levnější HTC Desire 19+ má poté možná trochu atraktivnější fotoaparát. V dnešní době je totiž populární širokoúhlý objektiv a právě takový 8 Mpx foťák najdeme na zádech tohoto zařízení. Plus je zde ještě hlavní 13Mpx senzor a 5Mpx senzor pro rozmazání pozadí v portrétním režimu. Přední 16Mpx kamerka se nachází v menším kapkovém notchi. 

Kde telefon pro HTC typicky pokulhává je poměr cena/výkon. Pod 6,2palcovým HD+ IPS displejem se nachází procesor MediaTek Helio P35, což je procesor, který najdeme v levných telefonech, jako je Honor Play 8A či Xiaomi Mi Play za cca 3,5 tisíce korun. Procesor doplňují 4/6 GB RAM a 3850mAh baterie. 

V přepočtu však dají zákazníci v přepočtu 7 tisíc korun v nižší 4/64GB variantě. Verze 6/128GB verze je poté už dokonce za 8 tisíc korun. Vzhledem k HD+ displeji a procesoru tedy nelze označit nový Desire za atraktivní koupi a pokud bude chtít HTC přinést telefon i na západ, bude muset razantně upravit cenu. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.