HTC představilo hned dva nové headsety pro virtuální realitu Brýle Vive začnou sledovat vaše oči

08.01.2019 15:10 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Dostávám vylepšené brýle HTC Vive Pro Eye, které přidávají propracované sledování očí
  • Obraz se vždy přizpůsobí vašemu pohledu a vy tak nemusíte tolik otáčet hlavou a používat ovladače
  • Druhou novinkou je headset Vive Cosmos, který má má fungovat bez externích senzorů a nemusí se spoléhat na silná PC

Na výstavišti v Las Vegas se rychle mihlo také HTC. Tomu se sice v telefonech stále vůbec nedaří, ale v oblasti virtuální reality patří stále mezi absolutní špičku a leadera v oboru. Není tedy divu, že jsme se i tento rok dočkali dalšího vylepšení VR headsetu Vive. Tentokrát máme tu čest s Vive Pro Eye, přičemž jak už název napovídá, tak se vylepšení týká našich očí.  

Nové brýle totiž zvládnou díky interním senzorům snímat pohyb vašich očí a upravit podle toho obraz. Tím padem odpadá nutnost používat na vše ovladače. Nyní stačí pohnout očima a je to. Díky novému renderování scén pak už ani nemusíte neustále otáčet hlavou a dívat se přímo před sebe. Kam se podíváte, tam se renderování zaměří a vy tak dostanete vždy čistý a krásně ostrý obraz. Zkrátka je VR od HTC opět o notný kus reálnější. Pořád však potřebujete ke snímání vašeho pohybu externí senzory kolem místnosti, které sledují pohyb brýlí. 

To druhý nový headset Vive Cosmos už však nepotřebuje ani ty. Ten má soustavu senzorů a kamer uvnitř v brýlích i zvenku. Podle HTC se tak jedná o VR brýle, které můžete použít naprosto kdekoli. Navíc má prý Cosmos spolupracovat nejen s výkonnými počítači, ale blíže už se o tomto faktu HTC nevyjádřilo. Je tak možné, že budou tyto brýle méně náročné a zvládne je i méně výkonný stroj anebo bychom je mohli propojit i s telefonem. To už jsou však bláznivé spekulace. 

V každém případě byly krom brýlí předělány také pohybové ovladače, které nyní připomínají konkurenční ovladače Oculus Touch. Vive Cosmos bude navíc běžet na novém Vive Reality System, což je kompletně předělaný software Vive, jenž má zaručit příjemnější používání virtuální reality.  Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.