HTC nechce, abyste na něj zapomněli, a tak představilo nový Desire 12s Za dané peníze není bohužel o co stát...

17.12.2018 17:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Desire 12s nabídne plastové tělo se zajímavým designem, 13Mpx foťák či čtečku otisků prstů
  • Dále je tu 5,7palcový HD+ displej, Snapdragon 435 a baterie má 3075 mAh
  • Cena tohoto zařízení je stanovená v přepočtu na 5 až 6 tisíc korun

Se stále horší finanční situací se nelze divit, že HTC už moc často telefony nepředstavuje. Přesto má pro nás ale tento výrobce ke konci roku poslední překvapení v podobě telefonu Desire 12s. Design je rozhodně zajímavý, kdy výrobce sází na zadní stranu z velké časti matnou a jen horní třetina je lesklá. Vzorkování matné části dodává telefonu originalitu, ale HTC se nikde nezmiňuje o sklu, takže počítejme spíše s plastem

Lesklá část zad pak zvýrazňuje asi tu nejpodivnější část zařízení. Fotoaparát je tu skutečně zvláštní, jelikož je zde jenom jeden 13Mpx senzor se světelností f/2.0, který je zarovnán se čtečkou otisků prstů uprostřed. Opticky je ovšem foťák spojený do jednoho černého modulu s LED bleskem. Díky tomu může telefon někoho oklamat, že má duální foťák, ale především je modul nesymetrický a nevypadá vůbec přirozeně. 

Vepředu je poté rovněž 13Mpx foťák se světelností f/2.2, jenž sídlí v čele telefonu a nikoli v notchy. Boční rámečky kolem 5,7palcového HD+ IPS displeje vypadají hezky tence, ale čelo doplňuje ještě tlustší brada. Ani ta tedy není symetrická a rozhodně najdete v této třídě telefony s tenčími rámečky. Po displejem máme poté hardware v podobě Snapdragonu 435, 3/4 GB RAM a 32/64GB úložištěm. Slot pro microSD kartu nechybí a baterie má 3075 mAh, avšak na rychlé nabíjení s tímto microUSB zapomeňte. 

Samozřejmě největší otázkou je cena a v případě HTC také dostupnost na našem trh. Na Tchaj-wanu se prodává zařízení v přepočtu a s daní za cca 5 tisíc korun a 4GB varianta vychází na necelých 6 tisíc. To rozhodně není cena odpovídající výbavě a jde vidět, že zatím si HTC stále neuvědomuje svou pozici. Na druhou stranu je to jen domácí cena a globálně se Desire 12s ani nemusí prodávat. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.