Hry pro službu Google Stadia budou mít stejnou cenovku jako hry pro zavedené konzole Herní Netflix určitě Stadia nebude

28.06.2019 14:50 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Dle šéfa projektu Phila Harrisona budou stát hry na Google Stadia stejně jako hry pro PlayStation 4 či Xbox One.
  • Harrison v rozhovoru ohledně Stadie vůbec nechápal, proč by měly stát hry méně než jinde.
  • Otázky ohledně vlastnictví, lagu, odezvě a podobně zůstávají stále nezodpovězené.

Jedná velká otázka trápí hráče kolem služby Google Stadia od samého odhalení - jaké bude cena her? Už víme, že předplatné bude ve výši 10 dolarů za 4K hraní a kde se smíří s Full HD kvalitou, může používat službu zcela zdarma od začátku příštího roku. Pořád si však budeme muset kupovat každou hru samostatně, jelikož Stadia nebude fungovat jako Netflix pro hry, jak jsme původně doufali.  

Trochu nám dnes nejasnosti ohledně ceny her však doplňuje sám šéf projektu Phil Harrison. Ten nepřímo potvrdil, že hry pro službu od Googlu budou stát úplně stejně jako hry na zavedené konzole PlayStatin 4 či Xbox One. Dokonce se Harrison skoro až rozesmál a vůbec nechápal, proč by měly být hry pro Stadii levnější. Samozřejmě otázku vlastnictví a co se stane s vašimi penězi, když výrobce prostě stáhne hru ze streamování, nechal ležet ladem. Harrison se zkrátka pozastavil jen nad směšným návrhem, že by měly být hry levnější a začal hned vychvalovat Stadii oproti tradičním konzolím.  

Nevím, proč by měly být hry u nás levnější. Hodnota, kterou dostanete s hraním pomocí Stadie, je mnohem větší. Můžete hrát jakoukoli hru doslova na jakémkoli displeji, ať už jste kdekoli. Myslím, že zrovna tohle najdou hráči, jako velice hodnotnou vlastnost. Navíc bude teoreticky verze hry pro Stadii vždy graficky té nejvyšší možné kvality, jaké byly vývojáři schopni docílit,” tím Harrison samozřejmě odkazuje na možnost snadného vylepšování hardwaru serverů Stadia, o což se nebudou muset hráči už nikdy starat. 

Už se ovšem nezmínilo, že bude muset Stadia nejprve vypořádat také s lagem ovládání, síťovou prodlevou, kvalitou videa, různými artefakty vzniklými výkyvy rychlosti internetu a podobně. Když to řekneme takhle, tak už najednou Stadia tu nejvyšší možnou kvalitu her nabízet nemusí. Nemluvě o faktu, že dle posledních zahraničních porovnání má Google Stadia citelně větší lag než streamování her pomocí projektu xCloud od Microsoftu, který nabídne nová generace Xboxu. Nezbývá tedy než počkat na říjnové vydání služby a první ohlasy, abychom měli konečně jasno, zda se ze začátku hraní skrz Stadii vůbec vyplatí. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.