HP představilo herní notebook OMEN X 2S se dvěma displeji Herní mašina je tady

15.05.2019 14:28 / od Honza Nuc
/Photos/xiaomi_mi_8_lite_foto__23_.jpg
  • HP má nový herní notebook, který nabízí druhý dotykový displej nad klávesnicí
  • Ten má sloužit pro sledování videí, statistik počítače nebo sledování streamů

Společnost HP představila nový herní notebook Omen X 2S 15 s duální obrazovkou. Jeden displej je klasický, jak ho známe z běžných počítačů, druhý je pak nad klávesnicí, je dotykový, má rozlíšení 1080p a velikost 6 palců. Menší dotykový displej je určený hlavně jako druhá obrazovka při hraní her, kdy si na něm můžete sledovat stream, chatovat nebo třeba přepínat hudbu.

Jedná se tak o obrovskou verzi Touch Baru, který má Apple ve svém MacBooku Pro, ale nenabízí pouze kontextovou nabídku. Pro hráče může být druhý displej výhodou, protože tak mohou při postupu ve hře sledovat tutorial na YouTube nebo streamovat a vidět se na druhé obrazovce. 

Co se týče většího displeje, ten má velikost 15 palců, Full HD rozlišení a 144 Hz. Dá se ale koupit i 240 Hz model nebo 4K HDR model. Uvnitř tepe osmijádrový procesor Intel Core i9 s až 32 GB pamětí RAM a grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q. Aby se notebook nepřehříval zajišťuje speciální chladící systém, který obsahuje tekutou sloučeninu kovu a měl by pomoci odvést teplo a zajistit výkon zařízení. Výkon může být díky tomuto chlazení navýšen až o 28 procent, jak tvrdí HP. Prozatím však počkáme na reálné výsledky.

Omen X 2S má celokovové tělo vysoké 22 milimetrů. O váze prozatím nic nevíme a ani o baterii. Samotná baterie ale určitě nebude žádný tahoun, což u herního počítače ani moc nečekáme. Cena notebooku startuje na 2 099,99 dolarech (přes 48 tisíc korun bez daně).


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.