Honor View 30 Pro a Honor 9X Pro míří do Evropy. Známe ceny Svou cestu začnou v Rusku

25.02.2020 10:30 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Honor se rozhodl konečně vydat nové telefony také za hranicemi Číny.
  • Konkrétně dostaneme po dlouhých měsících čekání vlajkový View 30 Pro s Kirinem 990 5G a 9X Pro střední třídy.

Stejně jako Huawei či Sony měl také Honor včera svůj online stream namísto veletržní konference. Samozřejmě jsme se dočkali obligátního chlubení o růstu značky, kdy byla hned několikrát jako každý rok zmíněna Česká republika. Honor zaznamenal meziroční růst prodejů telefonů o 21 % a patří mezi TOP 5 výrobců na našem trhu. Stejně tak v nositelné elektronice (náramky, hodinky) patří Honor u nás do TOP 5 a celkově zaznamenal meziroční růst o neuvěřitelných 1333 %. 

To je však však minulost, minulost s Google službami. Letos to bude mít sesterský výrobce Huawei mnohem těžší, jelikož nemůže spoléhat na aplikace a ekosystém služeb od Amerického gigant kvůli banu. Namísto toho bude Honor využívat nové Huawei Services s Androidem 10, které se budou snažit v následujících měsících Google nahradit stále lépe a lépe. Byť propast v počtu dostupných aplikacích bude nadále největším strašákem, který zlomil vaz v minulosti Windows i BlackBerry. 


Snad se však dokáže Honor s Huawei z potíží oklepat. Rozhodně nechci přijít o výrobce, kteří přinášel na trh vždy tak atraktivní zařízení. Důkazem je i včerejší evropské představení dvojice Honor View 30 Pro a Honor 9X Pro. Oba telefony jsou prvním vlaštovkami s Huawei Services, na kterých si výrobce otestuje reakce lidí. Samotné telefony jsou však jinak úplně stejné, jako jejich čínské protějšky představeny před pár měsíci. 

V případě vlajkového View 30 Pro dostanete zařízení s procesorem Kirin 990 a 5G, 8 GB RAM, 256GB úložiště a baterie má solidních 4100 mAh. Dále nechybí 6,7palcový Full HD+ IPS displej s průstřelem pro přední 32Mpx a 8Mpx kamerky. Když už jsme u fotoaparátů, na zádech máme hlavní 40Mpx senzor se světelností f/1.6 a optickou stabilizací z Huawei P30, nechybí speciální 12Mpx širokoúhlý snímač pro video s ostřením a 8Mpx teleobjektiv s 3x optickým zoomem či optickou stabilizací. 

Již půl roku starý Honor 9X Pro se chlubí vyjíždějící kamerkou a 6,6palcovým Full HD+ IPS displejem. Procesorem je Kirin 810 s 6 GB RAM a nechybí bohatých 256GB úložiště, což je nejen na střední třídu pořádná porce. Baterie má dnes již běžných 4000 mAh. Na zádech má svůj domov hlavní 48Mpx fotoaparát se světelností f/1.8, 8Mpx širokoúhlý foťák a do třetice pouze 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí.  


Oba modely jsou prozatím potvrzeny jen pro Rusko, ale to není nic netradičního. Většinou se do pár týdnů oznámí dostupnost také v dalších zemích Evropy. Obzvláště vzhledem k postavení Honoru v naší zemi, na které je výrobce patřičně hrdý, se dá očekávat, že se k nám postupně se zpožděním telefony dostanou. 

Prozatím musíme tedy vycházet z odhadovaných britských cen, kde by se měl Honor 9X Pro pohybovat kolem 250 liber, což nám dává zhruba 7,5 tisíce korun. Vlajkový Honor View 30 Pro by se pak měl nabízet za 500 liber, tedy 15 tisíc korun. To není zas tak atraktivní cena vzhledem k nedostupnosti aplikací a Google služeb v letošním roce. Přeci jen přijde za chvíli na náš trh také Xiaomi Mi 10 s mnohem lepší výbavou za podobnou cenu a brzy se představí také telefony OnePlus. V současné situace a za tuto cenu by to Honor zkrátka neměl vůbec lehké. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.