Honor View 20 je jedním z nejkrásnějších telefonů vůbec, ale bude to stačit? Po vyzkoušení mám své obavy

10.01.2019 10:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • View 20 mě na první pohled uhranul svým vzhledem, který nedokáží ani ty krásně fotky naplno pojmout
  • Skvěle zní také hardware s Kirinem 980, až 8 GB RAM, velkou baterií a hlavně displejem s
  • Obavy mám z výkonu 48Mpx fotoaparátu, který doprovází jen 3D senzor a tak z vyšší ceny

Honor opět dokazuje, že v designu patří mezi špičkuTak jsem se na CESu konečně dočkal a vyzkoušel si naživo telefon s “průstřelem” v displeji. Oním telefonem nebylo nic menšího než dlouho očekávaný Honor View 20, který si mě okamžitě získal svým designem. Zařízení působí velice prémiovým dojmem a podle mě je to v současnosti jeden z nejkrásnějších smartphonů. Ať už je v modré nebo červené barvě, odlesky ve tvaru písmene “V” vypadají úchvatně a Honor opět dokazuje, že v designu patří mezi špičku.  

To samé platí i o předku, kde máme 6,4palcový Full HD+ IPS displej, který se chlubí tenkými rámečky a oním “průstřelem” pro přední 25Mpx kamerku. Ten je skutečně malinký a kamerka nijak neruší. Honoru to naopak ohromně sluší a už se nemohu dočkat, až najdeme podobných displejů více. Pod displejem poté nelze čekat nic jiného než Kirin 980 a 6/8 GB RAM. To nám dává stejný hardware jako u Huawei Mate 20 Pro, ale musím se opět k něčemu přiznat. Stejně jako jindy mi přišel Honor se stejným procesorem maličko svižnější než Huawei. Stále nevím, jestli na mě moje hlava nezkouší jen nějaké triky, ale tak mi to prostě přijde. Mimochodem je zde také 4000mAh baterka či rychlé nabíjení. Voděodolnost nebo bezdrátové nabíjení tu místo nemá.

Doteď vypadá View 20 velice dobře, ale mám jisté obavy ohledně hlavního fotoaparátu. Ten má 48 Mpx, světelnost f/1,8 a pochází z dílen Sony. Takové fotoaparáty se stanou letos vcelku běžné, jelikož jej plánuje nasadit i Motorola, Xiaomi a další. V tom je však problém. Podle všeho mají být ostatní telefony výrazně levnější, což vzbuzuje jisté obavy z kvality. Zatím na mě z těch pár fotek foťák nijak nezapůsobil, ale rozsudky si nechám do recenze. V každém případě mi nepřijde správné jej porovnávat s OnePlus 6T či dokonce s Galaxy Note 9, jak to dělal Honor ve své prezentaci.

Prozatím je tak možná zajímavější druhý 3D senzor, jenž má sloužit pro různé hrátky s rozšířenou realitou, portrétní režim a podobně. Kupříkladu dokáže software díky preciznímu 3D mapování objektů zeštíhlit vámi vyfocenou osobu. Nevypadá to sice v obličeji moc přirozeně, ale v Asii jsou podobné věci populární. Díky senzoru je tu pak také skenování jídla, kdy vám dodá View 20 díky detailnějšímu skenování mnohem přesnější odhad kalorií, které na vás na talíři čekají. Podobných hříček a funkcí je to však tolik, že bych jim mohl věnovat samostatný článek.


Tolik by ale k prvním rychlým dojmům z nového Honoru stačilo. Oficiální cenu zatím nemáme, ale čínský přepočet s daní se pohybuje v závislosti na verzi mezi 12 a 16 tisíci korunami. To není málo vzhledem k faktu, že brzy přijde do této cenovky OnePlus 7 a další zařízení s novějším a mnohem výkonnějším Snapdragonem 855. Nemluvě o mé skepsi vůči foťáku. Jedno však nemohu popřít. View 20 je neskutečný krasavec


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.