Honor 10 Lite s malým notchem a novými barvami oficiálně představen Další podobné zařízení do spojené říše Honoru a Huawei

22.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
Huawei Watch GT 2
  • Dnes představený Honor 10 Lite disponuje malým notchem či procesorem Kirin 710
  • Najdeme zde také 6,2palcový Full HD+ displej, až 6 GB RAM či Android 9.0 Pie
  • Pro dobíjení 3400mAh baterie však bohužel poslouží stále starší microUSB
  • Cena základní verze činí v přepočtu s daní nějakých 5,5 tisíce korun

Ani těsně před Vánoci nám nehodlá Honor usnadnit nákupy. Zrovna když se pořádně rozmohl skvělý Honor 8X, tak byl dnes představen další telefon, jenž způsobí opět o něco větší zmatek, při volbě nového telefonu. Zařízení se totiž jmenuje Honor 10 Lite po vlajkové lodi, ale ve skutečnosti je v pár věcech i horší než Honor 8X s nižším číselným označením. Jste zmatení už teď? Výborně, tak to Honor očividně chce. 

Dost už ale mého brblání a pojďme si nový telefon představit. V podstatě se jedná o takovou Novu 3i od Huawei, jen si jí Honor upravil k obrazu svému. Rámečky kolem 6,2palcového Full HD+ IPS displeje jsou o něco tenčí, a zejména notch je oproti většině konkurentů skutečně miniaturní a schovává pouze přední 24Mpx kamerku. Ta má světelnost f/2.0, a nechybí ani odemykání obličejem. 

Použít můžete ovšem i tradiční čtečku otisků prstů na překrásně barevných skleněných zádech. Honor prostě barvy umí a tato červená s modrou přecházející až do ledově bílé vypadají skutečně skvěle. Na zádech je poté 13Mpx fotoaparát se světelností f/1.8 a 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí.  


Uvnitř zařízení nalezneme novější procesor Kirin 710 a 4 GB RAM v základní verzi. K dispozici budou verze 4/64 GB, 6/64 GB a 6/128 GB. Chybět nemůže třeba ani NFC, 3,5mm jack, reproduktor vespod zařízení, či Bluetooth 5.0. Baterie má slušných 3400mAh, avšak je zde stále starší microUSB. Honor si zkrátka hodlá nechávat USB-C jen pro ty dražší modely s vlajkovými procesory. Potěší ale, že už má telefon předinstalovaný Android 9.0 Pie s nejnovější verzí nadstavby EMUI. 

Prozatím není jisté kdy a zda vůbec se k nám Honor 10 Lite dostane. V Číně je však dostupný již nyní v červené, modré, bílé a černé barvě. Cena základní verze činí v přepočtu s daní 5,5 tisíce korun, střední model s 6 GB RAM stojí 6,7 tisíc korun a nejvyšší varianta by vás přišla na 7,6 tisíce korun. Pamatujte však, že tyto ceny jsou pouze orientační z čínských obchodů. Pokud by se telefon dostal k nám, byla by cena určitě trochu jiná, a nemusejí se sem dostat ani všechny varianty. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.