HomePod Mini je velice chytrý reproduktor, který se sám přizpůsobí vaší hudbě Už bylo načase

14. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  apple.com
  • Apple po letech konečně dostál svému slovu a představil HomePod Mini.
  • Jedná se o menší a mnohem levnější chytrý reproduktor s chytrým přizpůsobováním zvuku podle jednotlivých skladeb.
  • Cena by se měla pohybovat kolem 3 tisíc korun.

Už je to pár let, co Apple představil svůj chytrý reproduktor HomePod a od té doby ani muk. Původně byly plány pro menší verzi, druhou generaci, ale nakonec jsme se ničeho nedočkali. Dnes je to však konečně jinak, Apple představil HomePod Mini, menší reproduktor pro masy. Stejně jako předchozí reproduktor je Mini stavěno pro 360stupňové poslouchání. Nemusíte tedy reproduktor nastavovat přesně tak, aby šel zvuk přímo k vám. Hraje vždy skvěle.

Reklama

Apple se během představení chlubil tím, jak je vše na zakázku vyrobené včetně procesoru Apple S5. Ten pohání nové takzvané Computational audio. Ve zkratce si dokáže reproduktor sám během přehrávání upravovat různě chování membrán a zvukového výstupu, což dělá 180krát za sekundu. Tím pádem se přizpůsobí vždy přímo dané skladbě, kterou posloucháte. Nemusíte nikdy sahat na vlastní ekvalizér. HomePod udělá vše za vás.

To vše je pochopitelně ovládáno pomocí Siri, které můžete klást různé dotazy nebo ovládat chytrou domácnost. Co hodně potěší je jednoduché spárování s druhým HomePodem Mini, čímž získáte hned stereo. Integraci s iPhonem zase vylepšuje speciální U1 čip, který byl už loni v iPhonech 11. Stačí se přiblížit telefonem k reproduktoru a hned vám na mobilu vyjede obrazovka s ovládáním a zrovna přehrávanou skladbou. 

Apple poté přislíbil také podporu pro aplikace ostatních vývojářů, ale ta nejdůležitější zatím stále chybí. Se Spotify si Mini stále nerozumí. Alespoň bude ale HomePod Mini dostupný v černé i bílé barvě za 99 dolarů. Českou cenu zatím bohužel nemáme, ale mohla by se pohybovat kolem 3 tisíc korun.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • smekyyy91-14. říjen 2020

    Super, iPhony mě nijak nezaujali (mám XR a asi ještě rok vydržím, nemám pocit že bych mi telefon nějak nestačil nebo tak). Každopádně HomePod Mini si určitě koupím, tuším že nebude dostupný v ČR, tj. Amazon to asi jistí? Snad :)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.