Hodinky Nubia Watch s ohebným displejem uspěly na Kickstarteru Vypadají opravdu skvěle

19.08.2020 18:00 / od Honza Nuc
foto:  Nubia
  • Zatímco se výrobci zaměřují na ohebné displeje v telefonech, Nubia jde jiným směrem a má chytré hodinky s ohebným displejem.
  • Jmenují se Nubia Watch a s jejich výrobou pomohli i uživatelé na crowdfundigové stránce Kickstarter. Alespoň tedy finančně.

Nubia Watch nejsou prvním počinem tohoto výrobce ve světě ohebných displejů. Prvním pokusem o ohebné chytré hodinky bylo zařízení Nubia Alpha, což byla ale spíše takový ohebný telefon na zápěstí a nesetkal se s velkým úspěchem. Nubia Watch by mohly být teoreticky jiné, lepší. Chovají se a vypadají totiž více jako běžné chytré hodinky, a to je dobře

Největší výhodou Nubia Watch je displej, na kterém se dá opravdu efektivně posouvat obsah a vleze se ho na displej daleko více. Displej je totiž zahnutý od jednoho kraje vašeho zápěstí po druhý kraj a je tak odhadem více než dvakrát větší než u běžných chytrých hodinek. Nubia Watch vypadají opravdu zajímavě, ale bohužel o nich mnoho nevíme. Neznáme použitý procesor, nevíme o operační paměti a zda budou hodinky kompatibilní s Androidem i iOS, nebo pouze z jedním z operačních systémů. Taky není jasné, co přesně za operační systém hodinky využívají. 

Předpokládám, že se bude jednat o systém přímo od výrobce. Tím pádem není jasné, jestli se do hodinek budou dát instalovat aplikace jako Spotify, mapy a další. Prozatím jsou tedy Nubia Watch krásným kusem hardwaru, a to je vše, co o nich můžeme říct.

Důležité je ale zmínit, že na vývoj hodinek přispěli sami zájemci o ně na crowdfundigové stránce Kickstarter. Nubia zde vybrala téměř 45 tisíc dolarů (bezmála milion korun), což je více než čtyřnásobek toho, co původně Nubia požadovala. Pro přispěvatele si Nubia připravila i zajímavé zlevněné ceny. Prodejní cena hodinek má být totiž 399 dolarů (zhruba 10 500 korun s daní), ale přispěvatelé je získají už za 179 dolarů, tedy zhruba 4 700 korun s daní. A to se vyplatí.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.