HMD údajně testuje Nokii 9.2 s kamerkou pod dislejem Ať se radši zaměří na skvělý telefon, ne experimenty

30.01.2020 12:00 / od Honza Nuc
JBL BAR 5.1
  • HMD Global stojící za telefony Nokia odložilo vydání chystaného vlajkového modelu Nokia 9.2 kvůli tomu, aby mohlo zařízení konkurovat telefonům roku 2020.
  • HMD chce nasadit nejvýkonnější procesor Snapdragon 865 a dokonce se hovoří o další zajímavé novince, kterou společnost testuje.

Podle nejnovějších informací má HMD Global v případě telefonu Nokia 9.2 pracovat na selfie kameře, která bude schovaná pod displejem. O stejné řešení se už pokoušejí i společnosti Oppo nebo Xiaomi, které v minulosti ukázaly již své prototypy (Oppo a Xiaomi ukázali přední kamerky schované pod displejem). Dokonce Samsung na podobné kamerce pracuje (více v našem článku). Je tedy hezké, že zrovna Nokia by mohla mít kamerku pod displejem, ale k čemu to bude? Prototypy ostatních výrobců prozatím ukázaly, že je technologie ještě v plenkách a na opravdu hezké a čisté fotky bude potřeba speciální algoritmus a software, který je upraví, protože jako takové nebudou dokonalé.

HMD, potažmo Nokia, by se mělo zaměřit především na to, aby konečně vydali vlajkový telefon, který za to bude stát. Vlajková Nokia 9 PureView slibovala skvělé fotografie i výkon, jenže vyšla později s už starým hardwarem. Fotografie sice nebyly špatné, ale postprocessing trval celou věčnost a celkové používání telefonu stálo za starou bačkoru. Ostatně, na dojmy z telefonu se můžete podívat v naší podrobné recenzi (textová/videorecenze).

Doufám tedy, že v letošním roce konečně uvidíme pořádný vlajkový model Nokia se Snapdragonem 865, hezkým designem a především spolehlivými fotoaparáty a čtečkou otisků prstů v displeji, jenž u loňského modelu nebyla nic moc. Obecně už od HMD Global nic extra nečekám, i když značce Nokia stále fandím. Za posledních patnáct let jsem několik telefonů Nokia měl, takže bych nerad, aby po "znovuzrození" opět značka zmizela v propadlišti dějin.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.