Historie se opakuje. Xiaomi dělá z POCO samostatnou společnost Následuje tak příklad Redmi

17.01.2020 10:50 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Stejně jako Redmi před rokem se nyní rovněž značka POCO odděluje od Xiaomi.
  • POCO prý po jednom telefonu rychle natolik dospělo, že mu chce dát Xiaomi větší volnost.
  • Avšak většina základájících členů, kteří původní POCO F1 vytvořili, před pár měsíci odešla.

Byť se to tak na našem trhu nezdá, tak Redmi je už nějaký ten rok samostatnou společností. Na východě se telefony nejmenují Xiaomi Redmi, ale pouze Redmi. Značka dostala daleko větší volnost, a proto jsme se také dočkali vlajek Redmi, jako bylo Redmi K20 Pro (u nás Xiaomi Mi 9T Pro). Což byl však zvláštní krok, jelikož v roce 2018 si Xiaomi založilo také podznačku POCO, které mělo právě takové telefony vyrábět.

POCO měla být konkurence pro OnePlus a nabízet vlajkové lodě za dostupnou cenu. Nakonec jsme se však dočkali jen úžasného POCO F1, které po celém světě vzbudilo rozruch, šlo o obrovský hit a pak jsme celý rok 2019 o značce neslyšeli ani slovo. Jako by se rozpadla, což se v jistém ohledu také stalo. Před několika měsíci značku totiž opustili stěžejní a zakládající lidé, kteří stáli za prvním telefonem. Nebylo tedy jasné, co se se jménem stane.

Xiaomi však dnes oficiálně oznamuje, že POCO F1 byl a stále je megahit. Díky němu se prý značka tak rychle rozrostla a získala vlastní identitu, že jí nyní dává mateřská společnost prostor jít vlastní cestou. POCO se tak stává stejně jako Redmi samostatnou společností a získává tak větší volnost.  

Zůstává ovšem otázkou, proč zůstalo POCO tak dlouho bez života? Po vydání POCO F1 v roce 2018 se nechali vedoucí pracovníci značky slyšet, že pracují hned na několika nových telefonech a přemýšlejí také nad dalšími kategoriemi elektroniky. Proč z toho nakonec nic nebylo? Obzvláště po takovém úspěchu. Přeci jen se má kout železo, dokud je žhavé. Navíc vážně POCO jedním telefonem tak rychle “dospělo" a "získalo identity”? Jedním telefonem? Když navíc většina významných lidí, kteří za ním stojí, značku opustila? V každém případě letos patrně o POCO ještě uslyšíme, což je určitě dobře.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.