Hisense U30 je módním telefonem s průstřelem a koženými zády Další kousek s 48Mpx foťákem

27.01.2019 08:45 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Hisense U30 je telefonem, který se vlastnostmi velice podobá mnohem dražšímu Honoru View 20
  • Je zde průstřel v 6,3palcovém displeji, nový 48Mpx fotoaparát a skvělý hardware
  • Telefon má záda vyrobena z kůže a do prodeje se dostane v některých evropských zemích již v březnu

Krom laserové televize si společnost Hisense připravila na CES také nový telefon jménem U30. Jméno sice nijak zajímavé není, ale parametry už ano, jelikož v mnohém je tento kousek velice moderní a možná vás i překvapí. Předně však musím pochválit konstrukci. Záda telefonu jsou totiž vyrobena z kůže a působí neskutečně dobře. Na chvilku se mi vrátily blahé vzpomínky na mé LG G4 a musím říct, že mě mrzí, že se s kůží nesetkávám u telefonů častěji. Sice se rychle opotřebuje, ale v ruce působí telefon opravdu skvěle. 

I zepředu telefon v dnešní době zapůsobí. Je zde 6,3palcový Full HD+ displej s průstřelem. V horním rohu je umístěna 20Mpx kamerka a samotné rámečky jsou citelně širší než u Honoru View 20. Zároveň je zde místy výrazný screen bleeding, a to zejména kolem samotné kamerky. Šlo však zatím jen o prototyp, který nebyl ještě úplně odladěný. Displej se tak prý ještě vylepšení a stejně tak foťák, který zatím dělal potíže. Jedná se však o 48Mpx senzor od Samsungu, takže zde máme další podobnost s View 20. Tento snímač doplňuje také 5Mpx foťák pro měření hloubky ostrosti.  

Dále je U30 prvním telefonem s novým procesorem Snapdragon 675 a má 6/8 GB RAM. Vnitřní paměť se chlubí 128 GB a baterie má skvělých 4500 mAh. Zkrátka vypadá na papíře tento kousek skutečně skvěle, a i naživo působil telefon velice dobře. Byť nejsem fanouškem vlastní nadstavy Vision UI 6 založené na Androidu 9.0 Pie. 

U30 se má dostat na některé evropské trh již v březnu, avšak zda mezi nimi bude Česko není jisté. Vzhledem k dostupnosti ostatních telefonů Hisense u nás bych si však tipnul, že ne. Přitom by cena neměla být vysoká a mohlo tak jít o slibný kousek. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.