Herní Black Shark 3 bude mít zvláštní design a rekord lámající displej Hardwarově však není výjimečný

27.02.2020 10:24 / od Michal Šrajer
foto:  Xiaomi
  • Black Shark 3 se představí již příští týden a přinese sebou 90Hz displej s 270Hz dotykovou odezvou.
  • Snapdragon 865 je jistotou a stejně tak rychlých 12 GB RAM, 512GB úložiště či velká baterie.

Již příští týden 3. března má Black Shark představit novou generaci svého herního telefonu. Jen pro doplnění připomenu, že Black Shark spadá pod Xiaomi stejně jako Redmi a Poco. Nicméně zpět k chystanému telefonu, o kterém toho víme již celkem dost. Velkým tahákem má být 90Hz Quad HD+ displej, jehož odezva na samotný dotyk má být však rekordních 270 Hz. Dosavadní maximum bylo 240 Hz. 

Uvnitř herního telefonu nelze čekat nic jiného než silný procesor Snapdrahon 865 s 12 GB RAM LPDDR5 a maximální varianta bude mít rovněž 512GB úložiště typu UFS 3.0. Nic zvláštního, ale v AnTuTu trhá Black Shark 3 díky optimalizaci a chlazení opět rekordy. Pokud jsou tedy výsledky pravdivé. Důležitá je také baterie s pořádnou kapacitou 4720 mAh či 65W drátové nabíjení. O parametrech fotoaparátů zatím nevíme nic, ale tomu se nelze divit. Ty jsou u herního telefonu na posledním místě. Byť právě kolem nich se točí dnešní novinka. 

Fotoaparáty nám totiž dávají první náhled na reálný kus Black Shark 3 a jeho design. Modul fotoaparátů je domovem pro tři senzory a samotný tvar je dost originální trojúhelník/diamant. Nutno říct, že takto na nekvalitní fotce vypadají foťáky zvláštně, ale dává smysl, že herní telefon bude mít nějaké ostřejší a podivné tvary. Tak už to u herního čehokoli bývá.  

Zajímavé bude sledovat, kam se vyhoupne cena tohoto telefonu, jelikož zatím každý kousek se Snapdragonem 865 zdražil oproti předchozí generaci. Zároveň jsem zvědaví, jestli se k nám Black Shark 3 dostane pořádně do prodeje a jaký bude celkově zájem. Kdybychom se vrátil o dva roky zpět, tak to vypadalo, že herní telefony budou novou kategorií a každý výrobce se bude chtít zapojit. Potom však následovalo dlouhé ticho a nyní vyrábí ryze herní telefony v podstatě jen tři značky - Black Shark, ROG a Nubia. 

Všichni začali dělat zkrátka jen výkonnější telefony za dobrou cenu a chlubí se pokročilým chlazením či plynulými displeji, avšak nejsou to stroje upravené speciálně pro hraní. Proto mi byl vždy nejblíže právě ROG Phone. S ním jste dostávali alespoň herní funkce a součásti telefonu, které běžné smartphony nemají. Uvidíme však s čím letos přijde Black Shark. Třeba ASUSu pořádně zatopí. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.