Google začíná aktualizaovat systém Pixelů skrz obchod Google Play Všechny aktualizace budou pohromadě

16.04.2019 13:48 / od Honza Nuc
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Google bude zřejmě aktualizovat operační systém u svých Pixelů pomocí Obchod Play
  • Podle uživatelů beta verze Android Q je tento přístup daleko rychlejší

S příchodem beta verzí nové verze systému Android Q se ukazuje, že Google uvažuje (nebo se už definitivně rozhodl) o možnosti aktualizovat systém telefonu pomocí aplikace Obchod Play, tedy místa, kde se stahují veškeré aplikace a hry do telefonu. Lidé z webu 9to5Google informovali o tom, že v instalačním souboru (.APK) Obchodu Play nalezli zmínku o tom, že by se měly aktualizace systému instalovat právě z této aplikace, ne ze systémového nastavení.

Google nyní zkouší změnu implementovat na svých zařízeních Pixel 3 a uživatelých, kteří mají beta verzi Androidu Q.

"Dostal jsem právě notifikaci o updatu. Nebyl to klasický update, ale podobný tomu, kterým se aktualizují aplikace. Můj telefon se poté (po stáhnutí) automaticky restartoval," napsal na síť Reddit uživatel Rohanbathla007 a potvrzuje tak informace o novém způsobu aktualizací.

Podle uživatele z Redditu proběhla aktualizace zcela automaticky. V notifikacích byl symbol G se zobrazeným postupem stahováním. Údajně stahování trvalo méně než minutu a poté se systém restartoval a opět naběhl. "Aktualizace byla zcela jistě rychlejší, než dřívější updaty," odpověděl ještě uživatel Rohanbathla007 na otázky v komentářích. 

Rozhodně jde o zajímavou funkci a systémové updaty by tak mohly být pospolu s ostatními aktualizacemi. Navíc by mohly být aktualizace daleko rychleji nainstalované a dostupné okamžitě pro všechny, takže by se nečekalo na šíření ve vlnách. Otázkou je, zda si tuto možnost nenechává Google jenom pro své Pixely, ale třeba ji uvidíme i u dalších zařízení. Budeme si však muset počkat na vývojářskou konferenci Google I/O 7. května.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.