Google vyzradil snížení ceny Pixelu 5. Je to však správný krok? To se dozvíme na podzim

19. květen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Google
  • Google vypustil mezi lidi dotazník, ve kterém zjišťuje, zda by si pořídili raději levný plastový Pixel, nebo prémiový Pixel.
  • První možnost odkazuje zmíněnou cenou očividně na Pixel 4a, zatímco druhá poodhaluje patrně cenu Pixelu 5.
  • Ta by měla být o 100 dolarů nižší než loni, ale zároveň dostaneme také nižší výbavu.

Po nedávném úniku ceny Pixelu 4a dostáváme dnes také velice předčasně cenu dospělého Pixelu 5 a i ta může kdekoho překvapit. Byť ti zběhlejší z vás by ji patrně dokázali odhadnout. Přeci jen jsme se v posledních týdnech neustále dozvídali, jak má mít letos Pixel 5 slabší nevlajkový procesor Snapdragon 765G/768G, má přijít dost možná o mačkací boky a stejně tak o Soli radar, který si odbyl minulý rok svou premiéru

Reklama

Zcela očividně se tedy Googlu pokusí letos snížit cenu, ale otázkou je, zda to bude rozumná oběť. A o jaké částce přesně tedy mluvíme? Inu, Google vydal oficiální průzkum, kde se ptá lidí, které ze dvou zařízení Pixel by si spíše pořídili. Dostupný Pixel se všemi základními funkcemi, bytelným plastovým tělem a 3,5mm jackem za 349 dolarů? Nebo radši Prémiový Pixel s tím nejlepším, co Google nabízí, kdy dostanete vždy jako první přístup k inovacím, nejlepšímu fotoaparátu na trhu, bezdrátovému nabíjení a voděodolnosti za 699 dolarů? 

Jak můžete z popisu poznat, prvním telefonem je očividně Pixel 4a, který má mít plastové tělo, výbavou nabídne jen to nejdůležitější, má mít jack a především bude stát přesně 349 dolarů, což je zhruba 10,5 tisíce korun. Druhé jmenované zařízení tak musí být logicky letošní Pixel 5 a jelikož v případě Pixelu 4a cena sedí, mohla by sedět také u něj.  

Reklama

Anketa
(hlasování ukončeno)
Který Pixel byste chtěli?
59% Pořádně vylepšený Pixel 5 za běžnou cenu Celkem hlasovalo: 207
Zobrazit výsledky
Pixel 4aHlasovalo 39 (19%)
Ořezaný Pixel 5 za 699 dolarůHlasovalo 45 (22%)
Pořádně vylepšený Pixel 5 za běžnou cenuHlasovalo 123 (59%)

Pokud budeme tedy ceně věřit, dočkáme se letos Pixelu 5 se Snapdragonem 765G/768G za 699 dolarů, v přepočtu s daní 21 tisíc korun. To je o 100 dolarů méně, než stál loni Pixel 4, avšak přišli bychom o vlajkový výkon a dost možná také další vlastnosti. Zkrátka by telefon prošel odtučňovací kůrou. Upřímně mi nepřijde ten rozdíl 100 dolarů tak velký, abych oželel všechny funkce, kterými se Pixely odlišovaly od ostatních. Takhle to bude zase jen obyčejný telefon za stále poměrně vysokou cenu. 

Namísto toho, aby se Google soustředil na vylepšení telefonů, tak činí opět nerozumná rozhodnutí. Kdyby přišel Pixel 5 s vlajkovým procesorem, vylepšeným Soli radarem, novými fotoaparáty, širokoúhlým objektivem, vrátil by se 3,5mm jack nebo by se přidal microSD slot a konečně by Google zvětšil baterku a zapracoval na její optimalizaci, tak by nikdo neměl problém s vyšší cenou. Pokud by telefon konečně nesužovaly různé problémy a byl by to konkurenceschopný hardware s tříletou podporou od Googlu, rad bych za něj klidně i já 25 tisíc korun dal. Schválně nám dejte vědět v anketě, jaký Pixel byste chtěli vy. 

Reklama


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • John Wick-20. květen 2020

    Upřímně, když bude google vypadat líp než poslední vlajkový model a dostanu konečně čistej android a nadupanej telefon, tak je mi jedno jestli stojí 21 nebo 24...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.