Google ve videu poodhalil odemykání obličejem a bezdotyková gesta Pixelu 4 Snad budou gesta fungovat spolehlivě

30.07.2019 15:52 / od Honza Nuc
foto:  Google
  • Poté, co Google nedávno ukázal zadní stranu nového Pixelu 4 na oficiálních renderech, přichází americká firma s dalším poodhalením.
  • Tentokrát se jedná o senzory nad displejem, u kterých se předpokládalo, že by mohly odemykat telefon obličejem a umožnit bezdotykové ovládání.

No a předpoklady se naplnily, jak ukazuje nové video s názvem "(Ne)držte telefon". Ve videu mladá žena přistoupí k novému Pixelu 4, který se, při přiblížení jejího obličeje, sám odemkne. Žena si poté začne vybírat hudbu v telefonu. Nepřepíná však písně klasickým dotykem, nýbrž pohybuje pouze rukou před displejem a telefon její pohyb zaznamenává a následně přepíná písně.

Je to tedy tak, jak jsme si mysleli a Pixel 4 bude mít podobné bezdotykové ovládání jako třeba LG G8 ThinQ. Jelikož se jedná o Google, tak bychom se mohli dočkat ještě pokročilejší technologie, než mělo samotné LG. Jestli bude taková funkce praktická a uživatelé si na ni navyknou, to je těžké říct. Já osobně vidím benefit hlavně při řízení, kdy byste teoreticky mohli pouhým pohybem přijmout hovor, přepnout zmiňovanou písničku, popřípadě si posunout/oddálit/přiblížit pozici v mapách.

Celkem se těším na to, až pořádně uvidíme, jak se s touto funkcí Google vypořádal a jestli se nebude jednat o další zbytečnost, kterou lidé nebudou využívat kvůli její nedokonalosti.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.