Google včera nenápadně oznámil také Pixel 4a (5G) a Pixel 5 Co se to děje?

4. srpen 2020
1 min. čtení
0 videí
  • Google společně s Pixelem 4a představil nenápadně také Pixel 4a (5G) a vlajkový Pixel 5.
  • Oba telefony dostaly první obrázek ukazující pravý bok, výčet zemí, kde budou dostupné a Pixel 4a (5G) má dokonce už nyní cenu.

Po včerejším představení si získal Pixel 4a velice pozitivní ohlasy. Recenzenti v zahraničí mu dávají často dokonce přednost před lehce dražším OnePlus Nord. Jde očividně vidět, že kolem Nordu vybudoval výrobce možná až přehnaná očekávání a lidé jsou ve finále zklamaní, zatímco Pixel dokázal překvapit. V každém případě Google včera nepředstavil jen Pixel 4a. Oficiálně oznámil velice potichu také Pixel 4a (5G) a Pixel 5.

Na oba telefony Googlu už nyní láká, přesněji tedy na jejich 5G konektivitu. Dokonce můžeme vidět patrně oba telefonu z boku. Nalevo je menší Pixel 5 a napravo výrazně větší Pixel 4a (5G). Poznat to lze podle čísla 5 vedle telefonů, které má úplně stejnou texturu jako rám Pixelu hned vedle něj. Spojitost čísla 5 se jménem Pixel 5 asi probírat nemusím. Nemluvě o faktu, že Pixel 5 by byl logicky menší, model XL je zatím v nedohlednu.Zároveň by se velikostí druhého telefonu potvrdily předchozí zvěsti, že z Pixelu 4a XL se stal nakonec Pixel 4a (5G). Ten by měl mít vzhledem k 5G procesor Snapdragon 765G, případně něco novějšího. Pokud jde o další výbavu, tak téměř nic nevíme. Lze pouze upozornit na výrazně větší moduly fotoaparátů, než má Pixel 4a, což naznačuje přítomnost více objektivů u obou modelů. Zároveň Google hned oficiálně uvedl, že Pixel 4a (5G) bude stát 499 liber. To je zhruba 14,5 tisíce korun. O ceně Pixelu 5 nevíme nic. U obou telefonů však Google ještě upozornil, že budou k dispozici pouze v Americe, Kanadě, Británii, Irsku, Francii, Německu, Japonsku, na Tchaj-wanu a v Austrálii.

Proč se Google rozhodl na tyto telefony lákat už nyní a vzít tak Pixelu 4a lehce vítr z plachet? Problémem pro Google je, že kvůli pandemii se dostane Pixel 4a do prodeje až koncem srpna. V té době budou však už na obzoru další konkurenční telefony dělané pro druhou polovinu roku. Nezapomínejme, že původně měl mít Pixel 4a premiéru v květnu a prodávat se už v červnu. Dává tedy smysl, že chce Google případné zájemce co nejdříve ujistit, že i on bude mít brzy k dispozici dostupný 5G telefon a vlajku. 

Reklama


Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.