Google už nebaví čekání. Spouští RCS zprávy i bez požehnání operátorů Konečně vzal někdo RCS do vlastních rukou

18.06.2019 12:26 / od Michal Šrajer
/Photos/IMG_20180903_151826.jpg
  • Goolge se po dlouhém čekání rozhodl, že vypustí RCS zprávy sám již nyní.
  • Operátoři totiž po letech neučinili jediný krok ke globální adopci nové technologie.
  • Po aktualizace se stane v podstatě z SMS aplikace plnokrevný messenger ve stylu WhatsApp či iMessage.

Před více jak rokem nám odhalil Google své plány ohledně přechodu na novou RCS technologii posílání zpráv. Co tato technologie dovoluje je posílání všeho na co jste zvyklí u WhatsAppu a podobně, akorát můžete dělat vše přímo z aplikace pro SMS. Ještě jednodušeji řečeno, díky RCS dostane Android konečně vlastní obdobu iMessage od Applu. Nikdo by nemusel stahovat aplikace třetích stran jako WhatsApp, aby mohl posílat všechny GIFy, videa, odkazy, mít u zpráv fajfky s “přečteno” či lepší skupinový chat a podobně. V podstatě se stane pouhým updatem z běžné SMS aplikace skutečně plnohodnotný messenger (Facebook, Viber, atd...). 

To všechno zní jako zářivá budoucnost, avšak jako vždy je tu háček. Ostatní výrobci telefonů s Androidem, a hlavně operátoři musí podporovat RCS. Google tak už hodně dlouho sedí na slibné technologii a čeká, než jí integrují i všichni ostatní velcí výrobci a operátoři, avšak to se stále ve velké míře neděje. Operátoři zkrátka zatím neudělali jediný krok, který by měl výrobce popíchnout k širokému nasazení RCS. Google však už nehodlá čekat a chystá se už nyní vypustit RCS pro všechny telefony s Androidem bez ohledu na požehnání ze strany operátorů. 


Podpora RCS se dostane do SMS aplikace jednoduše tradiční aktualizací, přičemž nejdříve se podívá koncem tohoto měsíce do Británie a Francie. Kdy se dočkáme dalších zemí a jaké země budou vůbec následovat zatím nevíme. V každém případě doufejme, že naopak vypuštění funkce ze strany Googlu a její rozšíření donutí operátory k adopci nové technologie rychleji.  

Celý proces bude na vás. Až uživatelé otevřou svou aplikaci Zprávy, vyskočí na ně okno, ve kterém jim bude nabídnuta aktualizace na RCS chat. To platí i pro nové telefony. Rozhodně nehodláme zatím RCS nikomu nutit a nebude tedy nativním nastavením u žádných telefonů. Apple své uživatele do používání iMessage tlačí, zatímco Google dává uživatelům jen volbu,” stojí v prohlášení Googlu ohledně nástupu RCS. 

I tak jsou tu však ještě další úskalí. Komunikace není kupříkladu prozatím zabezpečená end-to-end šifrováním jako WhatsApp a podobně. Google sice tvrdí, že vymaže ze svých serveru každou vaši zprávu, jakmile dorazí na cílové zařízení, ale to je otázkou důvěry. V každém případě je ovšem i tak nasazení RCS Googlem velkým krokem pro celou technologii, kterou budou moci začít uživatelé konečně využívat. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.