Google už měl skoro hotové hodinky Pixel, ale nakonec je nevydal Konečně známe důvod

19.09.2019 11:21 / od Honza Nuc
/Photos/blog-1703/oneplus-7t-m_43.jpg
  • Chytré hodinky Pixel už Google téměř vypustil na světlo světa, ale nakonec s nimi nebyl spokojený.
  • Business Insider vyzpovídal v rozhovoru šest důležitých zaměstnanců Googlu, kteří vysvětlili důvod, proč hodinky nejsou na trhu.

Dobrých chytrých hodinek s operačním systémem Wear OS je jako šafránu. Výrobci jako Apple nebo Samsung vsadili na vlastní operační systém, což zrovna u Applu není nijak překvapivé. Nicméně podíl na trhu hodinek s Wear OS každoročně klesá. Systém je totiž stále neodladěný a v současnosti má jen 6 % trhu.

Před pár lety svitla naděje, když začal Google mluvit o tom, že vytvoří ekosystém vlastních zařízení běžících na Androidu. Ta nakonec přišla v podobě domácích chytrých reproduktorů, displejů, termostatů, notebooků, tabletů a telefonů Pixel, nicméně hodinky stále v nedohlednu. Web Business Insider vyzpovídal několik vedoucích pracovníků Googlu a díky tomu teď víme, proč jsme se prozatím žádných chytrých hodinek od Googlu nedočkali.

Hodinky Pixel Watch měly na trh dorazit už v roce 2016 společně s prvními Pixely. Celý projekt byl již připravený, ale vedoucí manažer Rick Osterloh se nakonec rozhodl, že žádné hodinky nebudou. Podle všeho nesplňovaly hodinky nároky na výkon a hlavně spolupráci s dalšími Android zařízeními. Nakonec tedy projekt selhal, jelikož nesplňoval nároky na kvalitu Googlu. Hodinky jsme ale i tak mohli spatřit, protože projekt převzala společnost LG, která nakonec chytré hodinky vydala sama pod názvem LG Watch Style. Ty běžely na systému Android Wear 2.0 a měly v sobě tehdy nejrychlejší procesor Snapdragon 2100.

Je škoda, že doposud Google nepředstavil žádnou náhradu. Nyní ovšem svitla další malá naděje, že by Google mohl nějaké hodinky přeci jen představit. Uzavřel totiž dohodu s firmou Fossil a zaplatil jí 40 milionů dolarů. Podle dostupných informací zaplatil Google Fossilu za technologii hybridních hodinek a "pronajal" si jejich inženýry. Údajně si společnost odkoupila projekt Diana, který u hodinek kombinuje digitální a analogový displej. Třeba se tedy blýská na lepší časy.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.