Google to zkouší podruhé s novými gesty v Androidu Q Inspiruje se u iOS a Xiaomi

23.04.2019 10:48 / od Michal Šrajer
/Photos/xiaomi_mi_8_lite_foto__23_.jpg
  • Vývojáři objevili zcela nové ovládání gesty v beta verzi Androidu Q
  • Je zde pouze jedno tenké a dlouhé spodní tlačítko ve stylu iOS
  • Přechod zpět probíhá zase swipeváním z pravého a levého boku jako v MIUI od Xiaomi

Po vcelku negativních ohlasech na změnu navigačních tlačítek systému v Androidu 9.0 Pie se pokusí Google určitě letos vše napravit. Proto také pravidelně slýcháme o testování různých úprav ovládání v Androidu Q. Nejprve to vypadalo, že se Google prostě jen zbaví tlačítka zpět a vše se bude ovládat pouze jen tím jedním prostředním "pilulkovým" tlačítkem. Už to by bylo vcelku příjemné zlepšení, ale podle všeho to není vše. 


Jeden šikovný vývojář našel nyní v betě Androidu Q hodně odlišné ovládání, které kombinuje iOS a gesta od Xiaomi. Vespod displeje je namísto pilulky tenká podlouhlá lišta ve stylu Applu, která mění barvu mezi bílou a šedou v závislosti na pozadí. Na lištu stačí klepnout pro přechod domů a swipem vzhůru otevřete multitasking. Krok zpět pak uděláte swipem z levého či pravého kraje displeje v dolní polovině obrazovky. Jde tedy o stejné gesto, s kterým přišlo poprvé Xiaomi, poté jej okopíroval Huawei a nyní si bere silnou inspiraci také Google. 

Samozřejmě nemůže vědět, s jakými gesty nakonec Android Q v oficiální finální verzi přijde. Osobně bych si vsadil stále jen na pilulku, avšak tohle nově uniklé ovládání by bylo pro mě splněným snem. Sám považuji gesta v Xiaomi (a nyní i Huawei/Honoru) za ty vůbec nejlepší a nejpohodlnější, takže mít stejné ovládání u Pixelů, Nokií a všech dalších telefonů s čistým Androidem by bylo skvělé. Nezbývá tedy než doufat. Jaké ovládání gesty preferujete vy? Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.