Google spouští vlastní webové stránky zaměřené speciálně na koronavirus Trumpovy sliby však nesplňuje

23.03.2020 08:30 / od Michal Šrajer
foto:  Google
  • Google spustil prezidentem Trumpem slibovaný web zaměřený na boj s koronavirem.
  • Nakonec však nijak zvláště nepomáhá k testování lidí a zabránění šířící nákaze.
  • Jde zkrátka jen o jednoduché a obsahově bohaté stránky, kde najdete ověřené informace, statistiky a rady kolem koronaviru.

Před pár týdny tvrdil prezident Trump, že americká vláda spolupracuje s Google na speciální webové stránce zaměřené na koronavirus. Čeho měla docílit? Dle Trumpa to měl být web jako doposud žádný jiný. Měl lidem pomoci s testováním na šířící se nákazu a měla být hotov velice rychle. Prý mělo být jednoduché zjistit podle stránky, jestli jste nemocní a případně okamžitě najít v okolí lékařskou pomoci s pořádnými testy.  

Inu, pár dní je pryč a světe div se, Google skutečně spustil web google.com/covid19 věnující se koronaviru. Jen nejde o žádné úžasné revoluční stránky, jak Trump tvrdil. Namísto toho jde o informativní web, kde najdete spoustu informací o onemocnění COVID-19, jak se přenáší, jak se proti němu nejlépe bránit (myjte si pravidelně mýdlem ruce alespoň 20 sekund!), jaké jsou jeho nejčastější symptomy a tak dále. 

 

Nechybí mapa zobrazující počet nakažených v zemi, monitorování statistik nebo odkazy na tiskové zprávy od CDC a WHO. Najdete zde však také různé video návody či tipy na nové recepty a aktivity, které přijde vhod v karanténě. Google se zkrátka snaží vytvořit nástroj, kde najdou lidé vše užitečné a především ověřené informace, žádné polopravdy. 

Jde tedy o vesměs stejný web, kterých je už nyní plno, tento jen využívá naplno prostředků Googlů. Nicméně softwarový gigant skutečně pracuje na webu, který má pomoci s testováním a posíláním lidí do testovacích lékařských center. Ten je však zatím k dispozici pouze ve dvou státech západního pobřeží a nachází se ve velice rané fázi vývoje. Byť je zatím jeho nasazení velice omezené, tak i přesto dokázal nápor lidí naprosto zahltit servery, které následně na dlouho zkolabovaly. 

Patrně právě o těchto stránkách mluvil Trump, ale vůbec ve skutečnosti netušil, jak dlouho trvá testování takových webů. Nebo si spojil dnes spuštěné stránky s těmi ve fázi testování. Případně si jen trochu přikrášlil pravdu, aby vypadlo jeho prohlášení lépe a optimisticky. Tak či tak to neubírá na dobré snaze Googlu a dalších společností. Nespočet velký značek se snaží různými způsoby přispívat na potlačení viru a zlepšení situace. Ještě nikdy netáhlo tolik rozdílných odvětví a společností za stejný provaz. Jak se bohužel opětně ukazuje, pouze tragédie dokáže spojovat. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.