Google se začne ptát uživatelů Androidu v Evropě, jaký prohlížeč chtějí používat Už žádné protlačování Chromu

21.03.2019 11:35 / od Michal Šrajer
/Photos/cover_galaxy_A40.jpg
  • Google se stále přizpůsobuje požadavkům Evropské komise, která jej pokutovala za antimonopolní chování
  • Nově tedy Adnroid každého uživatele v Evropě upozorní, že může používat i jiné internetová prohlížeče a ne pouze Chrome
  • Zároveň byla rozdělena licence na Google Play, Chrome a Vyhledávač, aby si mohli výrobci vybrat, jen co chtějí

Google bojuje už dlouho s Evropskou komisí. Nedávno dostal americký gigant dokonce pořádnou pokutu v podobě 5 miliard dolarů za porušení antimonopolních pravidel. Google tedy musí nyní sklopit hlavu a podrobit se. Musí zároveň vyjít vstříc požadavkům Evropské komise a snažit se zmenšit potenciální riziko dalšího soudního sporu a pokuty. 

Nejnovějším preventivním řešením je kupříkladu přidání hlášky do Androidu, kdy dostanou nový i stávající uživatelé upozornění, aby si vybrali, jaký internetový prohlížeš chtějí používat. Očividně chce tedy Google zabránit dalšímu nařčení z antimonopolního chování. Pochopitelně asi většina uživatelé o možnost instalace nespočtu jiných aplikací do telefonu ví, ale Google chce dát čistě Evropské komisi očividně najevo, že poslouchá a mění své chování. 

Zároveň Google rozdělil pro výrobce telefonů licence na Google Play, Chrome a Vyhledávač. Každý se tak může rozhodnout mít ve svých zařízeních třeba jen Google Play, ale chce mít v nativní podobě jen vlastní prohlížeč. Hodí se také připomenout, že Google není první obětí Evropské unie. Před lety byl úplně ze stejného chování nařčen i Microsoft, který poté musel integrovat do Windows 7 a Windows 8 speciální nabídku s výběrem internetových prohlížečů. Ironií osudu může nyní ze stejného problému Googlu naopak Microsoft nyní těžit, jelikož může spousta nových uživatelů Android zvolit nyní Edge namísto Chromu, jelikož nemuseli původně ani vědět, že Edge na telefonech existuje. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.