Google rozšiřuje svůj tým inženýrů. Chce vyrábět vlastní procesory Je to už jen otázkou času

12.02.2019 16:35 / od Michal Šrajer
/Photos/DSC_0344.JPG
  • Google zaměstnal v Indii už 20 nových inženýrů, kteří mají pracovat v novém týmu gChips
  • Úkolem týmu bude zatím výzkum a optimalizace dodávaných procesorů
  • Časem má ovšem dojít také na výrobu vlastních procesorů

Google se postupně snaží spojovat svůj software také s vlastním hardwarem. Tato snaha jde nejvíce vidět na smartphonech Pixel, kvůli kterým odkoupil Google celý tým inženýrů z HTC. To ovšem nestačí. Google chce postupně aspirovat na stejnou samostatnost a úroveň optimalizace, jakou má Apple, a tak si chce začít sám navrhovat a vyrábět i další části telefonů

Důkazem je současný nábor lidí v Indii, kde Google shání inženýry mikročipů a procesorů. Už bylo údajně naverbováno 16 prověřených matadorů v oblasti čipů a další 4 talentovaní nováčci. Tato sebranka se složila do nového týmu jménem gChips, který se má prý do konce roku 2019 rozrůst až na 80 zaměstnanců.  

A to všechno s jediným cílem - vyrábět vlastní procesory a čipy. To samozřejmě neznamená, že hned Pixel 5 bude mít vlastní procesor. Prozatím má skupina zkrátka jen zkoumat, prověřovat a optimalizovat dodávané procesory ještě před rozhodnutím je nasadit. Postupně by si však mohl Google vyzkoušet výrobu celého procesoru pro zařízení Google Home, Chromecast či třeba chytré hodinky. Ostatně už Google do světa výroby čipů částečně vkročil tvorbou vlastního Pixel Visual Core pro fotoaparáty a bezpečnostního čipu Titan M v Pixelech 3. 

Jisté je tedy jen jedno. Google se bude snažit i nadále vyrábět stále více částí svých zařízení sám, což je jedině dobře. Dostaneme tak mnohem lépe optimalizované a tím pádem i lepší telefony od Googlu a zároveň dostanou výrobci procesorů další konkurenci.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.