Google protlačuje svá ovládací gesta v telefonech. Výrobci to budou mít těžší U Googlu jsou letos gesta v oblibě

09.10.2019 07:30 / od Honza Nuc
foto:  Google
  • Google má do budoucna vlastní plány s tím, jak budou vypadat systémová ovládací tlačítka v telefonech.
  • Doposud si mohli výrobci vybrat, jakým způsobem budou uživatelé jejich telefonů systém ovládat.
  • To by se mělo zanedlouho změnit.

V současné době mohou mít různí výrobci jiná ovládací tlačítka ve svých nadstavbách Androidu. Google se snaží už od Androidu Pie sjednotit ovládání systému a tlačítka nahradit spíše gesty. Podle nejnovějších informací, které získali redaktoři webu 9to5Google, by měli výrobci v budoucnu používat ve svých nadstavbách především gesta. Vyplývá to z dokumentu Google Mobile Services (GMS).

"Díky tomuto dokumentu jsme získali bližší informace o požadavcích Googlu. Jakékoliv Android zařízení, jež využívá GMS a bude mít nainstalovaný Android 10, bude muset mít v základu klasická tři ovládací tlačítka nebo nové gesta Androidu 10. Pokud je zařízení prodáváno už v základu s ovládáním pomocí gest, musí také poskytovat možnost ovládání pomocí tří tlačítek," napsal 9to5Google.

V podstatě to znamená, že pokud budete mít telefon a dostanete na něj aktualizaci na Android 10, v základu budete mít tři ovládací tlačítka. V nastavení ale bude možnost si pro ovládání zvolit gesta. Pokud si ale koupíte telefon s již předinstalovaným Androidem 10, tedy momentálně nejnovější zařízení, v základu už by zde mělo být ovládání pomocí gest. Podle dostupných informací Google chce, aby výrobci takové ovládání gesty zvolili jako primární. Možnost přepnout ovládání zpět na softwarová tlačítka v systému stále bude, ale údajně má být taková možnost uschována v nastavení a neměla by být jednoduše dohledatelná.

S tím by mohli mít problém někteří výrobci, jejichž zákazníci jsou zvyklí na upravená ovládací tlačítka. Konkrétně by se tak jednalo třeba o Samsung nebo OnePlus. Je tak pravděpodobné, že další nový telefon od Samsungu bude mít v základu už "jen" gesta. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.