Google požádal americkou vládu o výjimku, aby mohl obchodovat s Huawei Microsoftu už se to dříve povedlo

27.02.2020 13:39 / od Michal Šrajer
/Photos/blog-1510/honor-9x-m_14.jpg
  • Google podal americké vládě žádost o výjimku z banu ze strachu z nižších příjmů.
  • Huawei jasně řeklo, že pokud se jim podaří kompletně nahradit služby Googlu, už se nehodlají po takových investicích vrátit zpět.

Před nějakou dobou se nechalo Huawei slyšet, že pokud se mu skutečně podaří kompletně nahradit Google služby a telefony se budou nadále dobře prodávat, tak už se čínský obr ke Googlu nevrátí ani kdyby mu to bylo dovoleno. To se pochopitelně nelíbí Googlu, který dostává ze sta milionů prodaných telefonů Huawei nemalé příjmy.  

Proto se nelze divit, že Google nyní požádal americkou vládu o udělení výjimky, aby mohl začít s Huawei opět otevření spolupracovat a dostat své služby do přístrojů Huawei. Podobnou výjimku dostal již dříve Microsoft, který můžete dodávat Windows do notebooků čínské značky, avšak zda dostane stejné povolení také Google je mnohem komplikovanější otázkou. Telefony jsou totiž pro Huawei mnohem větším trhem než notebooky a omezení jejich prodávání společnost rozhodně zasáhne. Což je nepochybně cílem americké vlády. Udeřit Huawei tam, kde to bolí.

Prozatím nevíme, kdy se dočkáme verdiktu ze strany americké vlády, avšak moc času už nebude. Jakmile investuje Huawei do vlastního ekosystému až moc a začne s ním prodávat telefony, tak už pochopitelně nebude lehké udělat krok zpět. Nemluvě o faktu, že by společnost riskovala, že se může něco podobného stát znovu. Proč poté odkládat nevyhnutelné.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.