Google podle nových obrázků skutečně pracuje na vlastní platební kartě Bude dostupná i v Česku?

20.04.2020 18:00 / od Honza Nuc
foto:  Google
  • Podle nejnovějších informací pracuje americký technologický gigant Google na vlastní platební kartě.
  • Oproti jablečné kartě od Applu má být rozdílná v tom, že se nebude jednat o kreditní kartu, ale o debetní.
  • Peníze na kartu tedy budou muset vložit sami majitelé.

Google už platební kartu zkoušel v roce 2013, ale nakonec projekt o tři roky později ukončil. Poté na bankovní trh dorazil kalifornský Apple, který představil svou kreditní kartu Apple Card, jež začala používat spousta lidí, ale samozřejmě se objevily i problémy, třeba v genderové nevyváženosti v rámci úvěrových limitů. Řešily se i problémy s péčí o kartu, která je překvapivě náchylná ke zničení. Naštěstí nám ale Apple poskytl návod, jak se o kartu postarat... 

Debetní karta od Googlu má být dle dostupných informací rozšířením služby Google Pay, tedy služby, díky které můžete platit pomocí telefonu. Prozatím služba funguje tak, že svou současnou bankovní kartu do Google Pay přidáte a můžete prostřednictvím služby onou kartou platit pomocí telefonu s NFC. S Google Card budete mít ale možnost platit jen Google kartou, která bude fungovat samostatně. Americký technologický gigant je údajně domluvený s některými bankami, které by mu zprostředkovávaly bankovní služby.

Karta by se tak chovala jako klasická debetní karta od jakékoliv banky, na kterou byste si mohli nechat posílat výplatu, případně ji využívali jen jako peněženku, kterou byste si vždy nabiliurčitou částkou. Výhoda může být, že byste veškeré funkce spravovali online pomocí Google aplikace a ihned byste si mohli zřejmě kartu i sami zablokovat, pokud by vám ji někdo ukradl, nebo byste ji ztratili. Na druhou stranu, to nabízejí i některé zavedené bankovní společnosti. Výhodu vidím oproti Apple Card pouze v tom, že se nejedná o kreditku, tudíž operujete pouze s vašimi vlastními peněžními prostředky. Prozatím ještě nevíme, jakou poplatkovou politiku Google bude mít a jaké částky si bude v rámci transakcí brát pro sebe.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.