Google Pixel 5 nemusí být letos vlajkovým modelem, jak jsme zvyklí Změní Google svou strategii?

16.03.2020 10:46 / od Michal Šrajer
foto:  Google
  • Aplikace extrahovaná z uniklého Pixelu 4a odkrývá další tajemství.
  • Dle jejích záznamů budou mít letos oba Pixely 5 pouze procesor Snapdragon 765G.
  • Nebude jim ovšem chybět stále populárnější 5G připojení.

Odlehčený Pixel 4a sice teprve pomalu klepe na dveře, ale my už o něm víme úplně vše. Googlu unikl opět na veřejnost funkční prototyp telefonu, takže výbava a design jsou již jistotou. Navíc známe také cenu. Na co chci však upozornit v tomto článku je procesor. Pixel 4a má mít Snapdragon 730, což je zcela běžný procesor střední třídy, který můžete najít v řadě prodávaných telefonů a až vlajkový Pixel 5 se pochlubí tradičně Snapdragonem 865. 

Nebo alespoň jsme si to mysleli, dokud se nerozebral do detailu kód aplikace Google Camera, kterou už vývojáři vydolovali z již zmiňovaného uniklého Pixelu 4a. V této aplikaci najdeme záznamy o telefonech, pro které je určena a kupodivu je v ní už nyní zanesen chystaný Pixel 5, jenž vystupuje pod záznamem “photo_pixel_2020_config. Jako důkaz, že se jedná skutečně o Pixel 5 nám slouží záznamy starších modelů. Pixel 4 je zde veden pod "photo_pixel_2019_config", Pixel 3a pod "photo_pixel_2019_midrange_config" a chystaný Pixel 4a zase pod "photo_pixel_2020_midrange_config". 

Není tedy pochyb, že dostáváme tímto první informace o Pixelu 5, a nutno říct, že jsou velice překvapující. Podle záznamu v aplikaci nenabídne totiž telefon vlajkový procesor. Alespoň prozatím se podle všeho testuje Pixel 5 a Pixel 5 XL se Snapdragonem 765G. Procesorem vyšší střední třídy, jenž nabízí rovněž 5G připojení. Je tedy dost možné, že Google letos zvolí novou strategii pro své nejlepší modely. Buď se může z Pixelu 5 stát výrazně levnější zařízení, nebo připravuje Google letos více verzí jako všichni ostatní.

Letos jsou v módě očividně tři verze jednoho telefonu. Máme tři modely iPhonů 11, tři modely Galaxy S20, za chvíli dostaneme tři verze Huawei P40 a očekáváme také tři modely OnePlus 8. Je tedy klidně možné, že letos budou mít Pixel 5 a Pixel 5 XL (kódové označení Redfin a Bramble) skutečně jen Snapdragon 765G a možná se dočkáme také třetího "Pixelu 5 Ultra”, který by měl vlajkový procesor. 

Osobně bych byl určitě rád za levnější Pixely, avšak Snapdragon 765G je o nějakých 30 až 50 % slabší než Snapdragon 865. To je velký rozdíl a upřímně si nemyslím, že Pixel 5 se slabším procesorem se bude prodávat za nějakých 17 až 20 tisíc korun o moc lépe jak tradiční vlajkový model. Pixel 4a bude totiž stát nějakých 11-12 tisíc korun a Pixel 5 s lepšími fotoaparáty a displejem bude muset být dražší. Nad 15 tisíci to bude letos ale vřít v čele s Xiaomi Mi 10 a OnePlus 8, přičemž ani jeden ze zmíněných konkurentů nedělá podobné kompromisy. Jeden levnější Pixel 5 se Snapdragonem 765G za 17 tisíc bych ovšem viděl moc rád. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.