Google Pixel 4: AI vyřídí hovory za vás, nový TV spot a osminásobný zoom Všechny novinky na jednom místě

09.09.2019 17:09 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • Telefony Pixel 4 představí Google už příští měsíc, ale už teď víme spoustu informací o vzhledu, ale i nových funkcích.
  • Docela zajímavou funkcí je chytrý asistent, který vyřídí hovory za majitele telefonu, pokud zrovna nebude moci hovořit.
  • Ale nezůstaneme jen u softwarových funkcí, Pixely 4 také nabídnou vylepšený fotoaparát.
  • No a nakonec unikl televizní spot, který ukazuje nové Pixely.

Není žádnou novinkou, že Google pracuje na asistentovi, který bude v případě potřeby sám odpovídat na telefonní hovory. Ukázku jsme mohli vidět na konferenci Google I/O pro developery už minulý rok ještě před představením Pixelů 3. Google na tom ale stále pracuje a nyní se dozvídáme, že by asistent měl umět vyřídit hovor, když má majitel telefonu zapnutý režim Nerušit. 

V tomto případě by asistent mohl automaticky hovor zvednout a zřejmě oznámit, že majitel telefonu zrovna nemá čas a ať dotyčný zanechá vzkaz, pokud bude chtít. Ještě moc není jasné, jak přesně by taková funkce měla fungovat a jak bude umělá inteligence odpovídat, nicméně i tak se jedná o opravdu zajímavou funkci. Předpokládáme, že Google nám více sdělí na představení nových Pixelů už na začátku října.

Pixely nabídnou vylepšený fotoaparát

Už dříve jsme psali o tom, že mají Pixely nabídnout vylepšené fotoaparáty. A samozřejmě na přední straně budou kromě klasického a širokoúhlého fotoaparátu také senzory pro rozpoznání obličeje, něco jako FaceID u Applu.

Nicméně nové fotoaparáty u Pixelů 4 mají mít takovou technologii zachycení barev, která zaručí až o 25% širší záběr barevného spektra. Není to sice žádná novinka, protože taková technologie je už v iPhonech od modelu iPhone 7, ale i tak je to dobrá zpráva. V říši Androidu to běžné není. Navíc Pixely 4 budou mít na zádech konečně více senzorů. Menší Pixel 4 nabídne hlavní 12 Mpx fotoaparát a 16 Mpx teleobjektiv s 5x optickým zoomem. Pixel 4 XL nabídne to samé, navíc ale přidá ToF senzor.


Podle webu 9to5Google, který údajně cituje důvěryhodné zdroje, má mít fotoaparát v Pixelech 4 funkci nazvanou Motion Mode. Ten by uměl ve videu u pohybujících se objektů (lidé, auta a další) zaostřit objekt a rozmazat pozadí. Takto můžeme fotit třeba u zrcadlovek, ale u telefonu by to bylo super, pokud by funkce fungovala spolehlivě. Dále má prý Google vylepšit noční režim u fotografií. Google funkci dokonce prezentuje na nočním focení hvězného nebe.

No a třešnička na závěr. Už jsem psal výše o tom, že Pixely 4 nabídnout pětinásobný optický zoom, ale to není všechno. K tomu Google ještě přihodí trojnásobný digitální zoom, takže v konečném důsledku dostaneme osminásobný zoom, což už je úctyhodné. Třeba Huawei P30 Pro nabízí desetinásobný zoom, ale má přitom periskopický senzor. 

Unikl reklamní spot

No a poslední novinkou je reklamní spot Google na nové Pixely 4, který se objevil na Twitteru. Google použil všude svoje klasické barvičky a spot vypadá jako z roku 2005. Je hodně přeplácaný a barvy odvádějí pozornost úplně někam jinam. Myslel jsem, že v roce 2019 už jsme došli do fáze, kdy volíme raději jednoduchou a přehlednou grafiku, než takový kýčovitý spot.

Podívejte se na přiložené video a posuďte sami.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.