Zpravodajský deník The Information zveřejnil článek, kde oznámil, že Google údajně plánuje přesunout část své produkce Pixelů z Číny do Indie.
Autoři článku si myslí, že jeden z hlavních důvodů mohou být zkušenosti s pandemií, která měla za následek častá zpoždění dodávek komponentů z Číny.
Americká společnost tento přesun zřejmě plánuje v horizontu následujících měsíců až let, s žádnou oficiální dohodou se totiž doposud zatím nikdo nepochlubil.
Patrně končí doba, kdy veškeré smartphony budou vyrobeny pouze v Číně. Několik týdnů poté, co se objevila zpráva, že samotný Apple plánuje přesunout část svých iPhonů do Indie, se k němu patrně přidal i rovněž americký Google. Ten se v současnosti spoléhá při produkci svých Pixelů na komponenty dodávané z čínských a vietnamských továren. Těžko soudit, co k tomuto rozhodnutí jednoho z největších technologický gigantů vedlo, zda se jedná o politické důvody, nebo o čirý pragmatismus. Ale každopádně zpravodajský web The Information, který napsal o této informaci jako první, se domnívá, že v průběhu pandemie dodávky jednotlivých součástek z Číny mívaly často zpoždění, a pochopitelně ono zpoždění vytvářelo v produkci telefonů další komplikace. Tomu se údajně Google bude chtít snažit zamezit právě onou diverzifikací výroby do okolních států.
Podle původních zdrojů americká společnost počítá s tím, že by v budoucnu dokázala díky indickým továrnám produkovat okolo 500 tisíc až 1 milionu kusů svých Pixelů ročně, což v přepočtu na procenta dělá okolo 10 až 20 % jejich roční produkce. Tento krok by ale nepřinesl výhody pouze Googlu. Indie aktuálně ukládá 20% importní taxu na elektronická zařízení dovážená ze zahraničí. Kdyby se část Pixelů vyráběla v Indii, byly by dané telefony pro místní spotřebitele mnohem dostupnější, a samozřejmě s tím by šel v ruku v ruce větší profit pro samotný Google na druhém největším trhu na světě. Žádné stěhování výrobních linek ale zatím nezapočalo. Představitelé společnosti teprve obhlížejí v Indii terén, a aby tato zpráva byla oficiální, bude třeba podepsat ještě mezi oběma stranami finální dohodu.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.