Ghost of Tsushima je nejlépe prodavanou novou značkou pro PS4 z dílen Sony Obrovsky žádaná je hra hlavně v Japonsku

25.07.2020 09:00 / od Michal Šrajer
techarena.cz
  • Sony má na kontě další velký úspěch, Ghost of Tsushima se prodává nad očekávaní dobře.
  • Hra prodala za první tři dny prodeje 2,4 milionu kopií, přičemž v Japonsku je prakticky vyprodaná.

Vypadá to, že japonský ostrov Cušima (anglicky Tsushima) nalákal mnohem více lidí, než se předpokládalo. Nejnovější titul od studia Sucker Punch přitom není stylisticky úplně nejpřívětivější hrou pro široké masy. Ghost of Tsushima je plný odkazů a prvků z japonských filmy, popkultury či anime. Vývojáři vzdávají na každém kroku holt velice specifickým žánrům, které mohou přijít někomu jako přehnaně dramaticky, stylizované, nereálné a podobně.

Přesto se však stal Ghost of Tsushima obrovským úspěchem a je v současnosti novou nejlépe prodávanou novou značku pro PlayStation 4 z dílen Sony. Během pouhých tří dnů se prodalo nádherných 2,4 milionů kopií. Byť na první místě nejlépe prodávaných exkluzivních her pro PlayStation celkově je stále neochvějně The Last of Us Part 2, jež prodalo za stejné období 4 miliony kusů. Na novou značku od menšího tým s tak specifickým zmařením je to však obrovský úspěch a druhý díl je tak patrně zaručen.  

Pro srovnání trvalo poslednímu titulu Sucker Punch celých devět dní, než překonal hranici pouhého jednoho milionu kopií. Na druhou stranu se nelze divit, když sklízí Ghost přímo v Japonsku, kterému skládá poklonu, obrovský úspěch. Hra je v tamních obchodech vyprodána a jako teprve třetí zahraniční hra (nejaponská) v historii si odnesla z prestižního magazínu Famitsu hodnocení 10/10. Tento úspěch sdílí s The Elder Scrolls V: Skyrim a Grand Theft Auto V. Doufejme tedy, že je to pro Sony důkaz toho, že směřuje své vývojáře správným směrem a na PS5 se dočkáme stejně kvalitních nových titulů, a ne pouze pokračování. A že alespoň některé západní tituly budou opět v kulisách Japonska či doby samurajů.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.