Geniální, nebo hloupé? ZenFone 6 bude mít originálně umístěný notch Líbil by se takový telefon vůbec někomu?

06.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • ASUS ZenFone 6 bude mít opět notch, avšak výrazně menší a nesymetricky umístěný
  • Přesněji bude notch oddělovat procenta baterie od zbytku ikon v horní liště
  • Ukázat by se měl nový přístroj za pár měsíců na veletrhu MWC 2019 v Barceloně

Největší mobilní veletrh MWC v Barceloně je opět před námi. Pravidelný mobilní svátek se uskuteční jako vždy za pár měsíců koncem února, avšak už nyní máme první únik zařízení, které se ve Španělsku ukáže. Na posledním MWC rozvířil vody bezesporu nejvíce ASUS svým vlajkovým ZenFonem 5z s velice přívětivou cenou a letos bude chtít tento úspěch zopakovat. Proto se můžeme těšit na ZenFone 6, jehož fotky, a dokonce i video nyní kolují po internetu. 


Telefon má na sobě sice kryt, ale stejně jde poznat hlinkový rám, sklo na zádech a mnohem zaoblenější tvary. Duální foťák se poté přestěhoval na střed a těsně pod ním je také čtečka otisků prstů. USB-C či 3,5mm jack zůstávají na svém místě vespod zařízení. O čem ale všichni mluví je až přední strana. Zde máme tenké rámečky a poměrně výraznější bradu. Dokonce se může letmým pohledem zdát, že nemá telefon ani čelo, ale kde pak. 

ASUS se rozhodl pro jedno z doposud nejpodivnějších řešení a umístil miniaturní výřez v displeji ve stylu Essential Phonu nesymetricky na pravou stranu ZenFonu. Přesněji pak odděluje výřez s kamerkou procenta baterie od zbytku ikon. Výřez je to přitom dost možná ten nejmenší, jaký jsem zatím viděl, ale jeho umístění je opravdu prapodivné. Upřímně nevím, jestli je to směšné, nebo naopak geniální. V redakci jsme se ovšem shodli, že pro troše zvyku a delším koukání na displej to možná není úplně špatný nápad. Mimochodem lze vidět v horním rámečku také širší reproduktor než dříve, takže se nám snad pořádně vylepší stereo reproduktory.  
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.