GALERIE: Takto by mohl vypadat chystaný iPhone 12 Ani s menším notchem nevypadá vůbec zle

01.11.2019 15:55 / od Honza Nuc
JBL BAR 5.1
  • Apple před pár týdny představil letošní tři modely iPhonu 11. Nenabídly toho moc navíc oproti předchozím telefonům, ale i tak jsou jistě zajímavé.
  • Změna má dorazit až s příchodem iPhonů 12, které mají mít odlišný design, více fotoaparátů nebo menší notch.
  • K dispozici máme konečně i rendery, které napovídají, jak by mohl nový iPhone vypadat.

Apple si od vždycky vystačil s jedním designem telefonu tak dva/tři roky a vytěžil z něj co nejvíce. Příkladem mohou být modely iPhone 6, 7 a 8, které byly v na stejné designové vlně. Stejně tak s nástupem iPhonu X jsou modely iPhone XS a iPhone 11 v podstatě podobné. To se má ale už příští rok změnit. Je jasné, že právě design iPhonu X změnil vzhledovou linku jablečných telefonů na dlouhou dobu dopředu, takže změny nebudou drastické.

Dá se předpokládat, že nic extrémně revolučního Apple u svých telefonů v příštích letech nepředvede. Jedno je ale jasné. Změna designu je potřeba a podle dostupných spekulací i renderů, by se měl Apple inspirovat v minulosti u modelů iPhone 4 a iPhone 5. Historicky je navíc vzhled iPhonu 5 mezi lidmi nejoblíbenější, tak proč si z jeho slávy opět trošku neukousnout. Kvůli tomu zřejmě příští rok uvidíme iPhone 12 s krásnými hranami, jež už nebudou tak zaoblené jako doposud. Nový iPhone se také přiblíží designu posledních iPadů, které vzhledovou linku starších pětkových iPhonů taktéž následují.

Předpokládá se rovněž, že Apple odstraní, nebo alespoň zmenší výřez v displeji. Pokud by se kalifornské společnosti podařilo zmenšit výřez a zároveň ztenčit rámečky, bylo by to jen ku prospěchu. Ani by mi poté nevadil ten menší notch, který vidíme na těchto konceptech.

Apple iPhone 12 by zřejmě příští rok mohl mít i čtyři senzory na zadní straně. Jedná se samozřejmě o hlavní fotoaparát, širokoúhlý senzor, teleobjektiv a nové i ToF senzor pro měření hloubky ostrosti, o kterém se už dlouhou dobu ve spojitosti s iPhony 12 mluví. To ale nebude jedinou funkcí ToF senzoru. Apple již dlouho usilovně pracuje na rozšířené realitě a k tomu právě potřebuje i tento senzor, protože využívá infračerveného světla ke zmapování okolí. Stejný senzor by pak mohl vylepšit také Face ID, které by díky němu potřebovalo méně prostoru.

GALERIE: Jak by mohl vypadat iPhone 12Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.