GALERIE: Takto bude vypadat model Galaxy S20 Lite od Samsungu Starý známý design

17.08.2020 16:30 / od Honza Nuc
foto:  OnLeaks & Pricebaba
  • Samsung na srpnové akci Unpacked 2020 představil řadu nových zařízení, avšak model Galaxy S20 Lite nikoliv.
  • Zřejmě si tak jihokorejský výrobce dává na čas a my přesně netušíme, kdy bude model dostupný.
  • Konečně máme ale k dispozici nové rendery, které ukazují telefon v plné kráse.

Samsung Galaxy S20 Lite nebo také Fan Edition, jak se telefonu říká a měl by se na některých trzích jmenovat, je stále obestřen tajemstvím. To tkví především v datu jeho představení, protože to stále neznáme a není moc jasné, zda to bude ještě letos, nebo až na začátku roku 2021. Stejně tak jsme totiž v minulém roce očekávali odlehčenou verzi telefonu Galaxy S10 Lite, která nakonec na trh dorazila až začátkem letošního roku. Doufejme však, že Samsung model S20 Lite (Fan Edition) představí ještě letos před vánočními svátky.

Konečně máme alespoň první rendery telefonu. Zadní strana by měla být pravděpodobně plastová, stejně jako u základního modelu Galaxy Note 20. U Samsungu ale není plast jako plast, takže očekávejme jeho vynález Glasstic, což je něco mezi plastem a sklem. Rozumějte tedy plast, který se tváří jako sklo. Jinak na zádech najdeme ještě obdélníkový modul fotoaparátu, který by zřejmě neměl tolik vystupovat nad okolní povrch jako u dražších sourozenců, což je jedině dobře. 

Fotoaparáty jako takové nebudou zase až tak oslnivé. Údajně bychom se měli dočkat hlavního 12Mpx senzoru od Sony, konkrétně senzoru IMX555, dále širokoúhlé 12Mpx kamerky a 8Mpx teleobjektivu s trojnásobným optickým zoomem. Přední kamerka, schovaná v průstřelu uprostřed horní strany displeje, pak nabídne rozlišení 32 Mpx.

Displej na přední straně nabídne pravděpodobně úhlopříčku 6,4 nebo 6,5", zřejmě se bude jednat o Super AMOLED panel a možná se dočkáme i 120Hz obnovovací frekvence. Tou bych si prozatím nebyl vůbec jistý, ale je není to zcela vyloučené. Jinak uvnitř telefonu bude tepat procesor Qualcomm Snapdragon 865 v kombinaci s 6 až 8GB operační paměti. Tím pádem se dočkáme také podpory 5G sítí, i když v České republice je nám to prozatím k ničemu. Baterii má mít telefon o kapacitě 4500 mAh.

A jak telefon Samsung nacení? Prozatím se uvádí cenovka do 750 dolarů, tedy s připočtenou českou daní necelých 20 tisíc korun. Pokud bude cena opravdu taková, tak už se nabízí otázka, zda si nezakoupit základní plnohodnotný model Galaxy S20 za 23 tisíc korun. Je ale pravdou, že o tři tisíce levnější telefon zaujme zřejmě více. Aby se to ale vyplatilo.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.