GALERIE: Podívejte se, jak fotí Huawei P40 Pro Premium už nyní Leica má větší vliv než kdykoli dříve

24.03.2020 12:50 / od Michal Šrajer
foto:  Huawei
  • Uniklé fotografie pocházející údajně z Huawei P40 Pro Premium se objevily na čínské sociální síti Weibo.
  • Fotky z telefonu mají saturovanější barvy, vysoký konstrast, obrovské množství detailů a krásný přirozený bokeh.
  • Velký podíl na zpracování fotek má údajně speciální barevný režim Leica.

Už za dva se dočkáme oficiálního odhalení řady Huawei P40, která má přinést řadu velkých vylepšení. Hlavní chloubou má být ovšem model P40 Pro Premium s jeho displejem zakřivených ze všech stran, obří baterkou a impozantními fotoaparáty. A právě na fotografické schopnosti P40 Pro Premium se zaměřuje poslední únik, díky kterému se můžeme podívat na první ukázkové fotografie z očekávaného telefonu. 

Fotky mají 12 Mpx v typickém poměru 4:3 s 27mm objektivem. O moc víc však nelze z fotek o hardwaru zjistit, nicméně samotné fotky mohou vypovědět dost o schopnostech telefonu. Snímky jsou foceny za dne, takže nezkouší možnosti fotoaparátu na maximum, avšak nutno podotknout, že fotky vypadají fantasticky.

 

I přesto, že se díváme na několikrát uploadované, stahované a opět uploadované snímky, které algoritmy nepochybně poničily je kvalita velice vysoká. Množství detailů je úžasné, zaostření precizní, a především bych rád upozornil na přirozené bokeh. Rozostření pozadí vypadá na telefon bez speciálního režimu naprosto fantasticky. Huawei uměl vždy přirozené bokeh dost možná nejlépe, avšak P40 Pro Premium nasazuje laťku očividně na zcela novou úroveň.  

Co můžeme rozproudit větší diskuze jsou barvy. Fotky jsou silně kontrastní, saturované, tmavší, surové, ale neponičené přehnaným přiostřováním softwaru. Určitě vás napadlo, že byly už fotky upraveny v nějakém editoru a svým způsobem máte pravdu. Tyto fotky mají zcela očividně typický barevný profil fotoaparátů Leica, která s Huawei už dlouhé roky spolupracuje. 

Tohle je však poprvé, co jde vliv slavné značky cítit tak moc přímo v samotných fotkách. Už dříve se spekulovalo, že v případě Huawei P40 má mít zpracování fotek pod palcem Leica, avšak zatím nevíme, jak přesně lze těchto barev docílit. Půjde o speciální Leica režim, nebo jen filtr v editoru fotek? Já bych byl rozhodně pro samostatný režim, abych měl představu o výsledné fotce přímo v hledáčku během focení. To se dozvíme zaručeně už za dva dny, avšak jedno je jisté, tyhle fotky vypadají sakra dobře a fanoušci fotek z přístrojů Leica, jako jsem já, se mají na co těšit. Zbytek, kterému se toto zpracování snímků nelíbí, nechá Leica režim patrně zapadnout prachem, což je zcela v pořádku. Důležité je dát možnost a ne nový barevný profil vnucovat.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.