Galaxy S20 Ultra má další závažné potíže. Bezdůvodně praská krycí sklo fotoaparátů Tohle aktualizace asi už neopraví

29.04.2020 13:30 / od Michal Šrajer
foto:  Samsung
  • Ofciální fóra Samsungu jsou zahlceny příspěvky majitelů Galaxy S20 Ultra.
  • Stovkám uživatelů praská bezdůvodně zadní sklo, jež kryje obří modul fotoaparátů.
  • Telefon přitom nikomu nespadl, nezažil silný náraz a často bývá nošen i v krytu.

Smůla zkrátka odmítá pustit Samsung ze svého obětí. Letošní Galaxy S20 Ultra tím nejproblémovějším telefonem za hodně dlouhou dobu a rodeo ještě nekončí. Varianta zařízení s procesorem Exynos 990 má od počátku prodeje problémy s výdrží baterie, kvalitou fotek a má nižší výkon než Snapdragon 865. Navrch se přidaly potíže s ostřením fotoaparátu, silné přehřívání nebo nazelenalý displej. To poslední se podařilo Samsung v poslední aktualizace opravit, avšak dnešní novinku už software nenapraví a netýká se jen verze s Exynosem. 

Na oficiálním fóru Samsungu a spoustě dalších webech se totiž objevil nespočet uživatelů, kterým z ničeho nic prasklo sklo kryjící masivní modul fotoaparátů. Internet je tak nyní plný fotek Galaxy S20 Ultra s díru ve skle u jednoho z fotoaparátů. Patrně jde tedy o vadu v konstrukci, kvůli které je sklo náchylné v určitém místě na roztříštění. Dost můžná je příčinou enormní velikost modulu, ale to jsou jen spekulace.

Doslova v každém novém příspěvku o tomto problému stojí to samé. Uživatelé mají telefon krátce jen pár týdnů a zachází s ním opatrně, často jej mají i v krytech. Telefony nikdy nezažily žádný pád ani silnější náraz. Přesto však každého překvapilo, když jednou vytáhli svůj nový telefon z kapsy a našli sklo fotoaparátů popraskané. Na žádném z příspěvků přitom zatím není ani žádná odpověď od někoho ze Samsungu a společnost se k problému nevyjádřila.

Hodí se také upozornit, že jde o dost závažný problém z hlediska oprav. U Galaxy S20 Ultra není levné vůbec nic a pouhá oprava tohoto skla stojí v oficiálním servisu Samsungu prý v Austrálii 375 dolarů, což je zhruba 6 tisíc korun. Reklamace se na takové poškození samozřejmě nevztahuje. Různé ohlasy uživatelů si můžete přečíst případně níže a opravdu doporučuji, abyste jim chvilku věnovali. Najdete tam třeba i zprávy, kdy si pár manželů koupil Galaxy S20 Ultra, oba telefon nosili v krytu a oběma v kapse prasknulo sklo bez jakéhokoli pádu či hrubého zacházení. Ve zdrojích pak máte odkazy na desítky podobných příkladů. Vážně jsem zvědav, s čím přijde Ultra zase za pár dní.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.