Galaxy S10e symbolizuje návrat rovného displeje do vlajkové řady Výbava je z velké části shodná s dražšími modely

21.02.2019 11:31 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Galaxy S10e je s cenou 19 499 Kč nejlevnější verzí vlajkového Samsungu pro letošní rok
  • Je zde rovný 5,8palcový Full HD+ displej, chybí teleobjektiv, je zde čtečka otisků na boku a baterie je výrazně menší
  • Jinak ovšem zůstává výbava funkcí úplně stejná jako u dražších modelů

Společně s novými telefony Galaxy S10 a Galaxy S10+ se dle očekávání představila také lehce méně vybavená verze s nižší cenovkou. Hardwarem však stále i Galaxy S10e sdílí téměř vše se svými dražším sourozenci. Je zde procesor Exynos 9820, 6 GB RAM, 128GB úložiště, microSD slot, nová Wi-Fi 6, voděodolnost IP68 či rychlé bezdrátové nabíjení. To je nyní rychlejší a nabízí i reverzní nabíjení, kdy telefonem dobijete jiné zařízení s bezdrátovým nabíjením. 


Stejný je také hlavní 12Mpx fotoaparát s proměnlivou clonou f/1.5 až f/2.4, technologií Dual Pixel či optickou stabilizací. Tento snímač doplňuje pak nový 16Mpx fotoaparát s širokým úhlem záběru 123° a světelností f/2.2. Oproti dražším modelům jsme tedy přišli pouze o 12Mpx teleobjektiv. Vepředu je v průstřelu ovšem stejná 10Mpx kamerka s automatickým ostřením, světelností f/1.9 a 4K natáčením. 

Rámečky kolem displeje má S10e o něco širší, ale stále je design působivý. Tento menší 5,8palcový AMOLED displej je navíc po dvou letech opět rovný a nabízí nižší Full HD+ rozlišení. Odlišné je také odemykání otiskem prstu. Namísto v displeji je zde čtečka umístěna vysoka na pravém boku. Zůstává pochopitelně také odemykání obličejem. Potěší poté tlačítko Bixby, které je nově programovatelné a můžete na něj dát svou oblíbenou aplikaci. Baterie je rovněž nejmenší z celé řady Galaxy S10 s 3100 mAh. USB-C a 3,5mm jack jsou na svém místě. 

A tím bychom měli shrnuté všechny rozdíly Galaxy S10e. Všechno ostatní je stejné jako u Galaxy S10 a S10+. Pokud vás rovný displej zaujal více, může být Galaxy S10e vaše v bílé, černé, zelené a žluté barvě. Cena přitom činí 19 499 Kč, takže stále nejde o žádný budgetový model, ale pořád se dostal Samsung pod cenu iPhonu XR


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.