Galaxy S10 se má zbavit skeneru oční duhovky Moc dlouho se neohřál

05.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Pouze dva roky se ohřálo zabezpečení pomocí skeneru oční duhovky u vlajkových Samsungů
  • Galaxy S10 má skener zahodit ve prospěch mnohem tenčích rámečků, ve kterých nebude prý místo ani pro LED diodu
  • Vysokou úroveň zabezpečení zaručí nový ultrazvuková čtečka otisků prstů přímo v displeji

O Galaxy S10 koluje už nyní nespočet zvěstí, a to do oficiálního odhalení zbývá ještě více jak čtvrt roku. V blízké budoucnosti můžeme tedy očekávat nášup úniků a domněnek ohledně výbavy chystané vlajkové lodi od Samsungu. Pár takových spekulací se vynořilo nedávno rovněž ohledně biometrického zabezpečení Galaxy S10. Samsung se chce podle všeho zbavit skeneru oční duhovky, který provázel vlajkové modely Galaxy od nechvalně známého Notu 7.  

Toto ořezání výbavy přitom dává smysl. Skener duhovky není dodnes úplně perfektní a byť se s každou aktualizací zlepšoval, vždycky bylo rychlejší prostě jen přiložit prst na čtečku otisků. I samotný Samsung v podstatě uznal nedokonalost této technologie svým Galaxy Note 9 a jeho hybridním odemykáním. Telefon používá odemykání duhovkou jen za špatného světla a většinu dne se spoléhá na tradiční odemykání obličejem, které je mnohem rychlejší a spolehlivější.  

Bezpečnost je samozřejmě druhá věc, ale i u odemykáním obličejem lze v dnešní době docílit slušné bezpečnosti, jak dokazuje třeba Face ID. Nemluvě o faktu, že Samsung se nezbaví skeneru duhovky jen tak z nudy. Zkrátka pro něj nebude v Galaxy S10 místo, jelikož se opět výrazně ztenčí rámečky. Dokonce i samotná selfie kamerka má být schována přímo pod displejem, aby byly rámečky skutečně minimálně a nebylo nutno přijít s notchem. Jak bude kamerka řešená zatím přesně nevíme, ale už nyní se objevily rovněž zprávy, že rámečky budou tak tenké, že se do nich nevejde ani notifikační LED dioda, které provází Samsungy už dlouhé roky. 

Díky propracované Always On funkci to nebude tak moc citelná rána, ale stále by byla škoda o diodu přijít. A pokud se bojíte, že přijdete také o skvělé zabezpečení, které skener duhovky nabízí, tak žádný strach. Galaxy S10 bude mít přímo ve svém obřím displeji novou generaci ultrazvukové čtečky otisků prstů od Qualcommu. Ta má být rychlejší, a především právě mnohem bezpečnější než optické ekvivalenty, na které narážíme už dnes třeba ve OnePlus 6T či Matu 20 Pro


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.