Galaxy S10 a S10+ nepřinášejí žádná překvapení, ale také nedělají kompromisy Opět jde o skvělá zařízení

01.03.2019 10:09 / od Michal Šrajer
/Photos/Redmi_7_galerie1.jpg/Photos/Redmi_7_galerie2.JPG/Photos/Redmi_7_galerie3__1_.jpg/Photos/Redmi_7_galerie4.jpg

O všech variantách Galaxy S10 jsem toho napsal už dost v preview, kde najdete všechny specifikace hlavní funkce telefonů. V tomto textu se bude tedy radši zaobírat čistě jen mými dojmy z krátkého vyzkoušení na MWC, jelikož vyjmenovávat vše znovu by bylo asi zbytečné. 

Konkrétně vám zde něco napíšu o dražší dvojici Galaxy S10 a Galaxy S10+, jelikož levnější S10e a 5G verze dostanou vlastní články. Až tolik dojmů mám z těchto telefonů, ale teď už přejděme k věci. Osobně jsem sáhl na stánku Samsungu hned na první pohled po menší Galaxy S10, jelikož je mi zkrátka rozměrově trochu bližší. Stejně jako všechny S10 je i tento kousek velice lehoučký a tenký, což není můj šálek kávy, ale před konstrukčním pracováním nutno smeknout.  

Zařízení je přitom jen maličko větší než Galaxy S9, ale má výrazně větší 6,1palcový displej s krásně tenkými rámečky. Jedná se přitom o nový Dynamic AMOLED, který má být samozřejmě mnohem lepší a úžasný, ale naživo si zas tak moc rozdílu nevšimnete. Jakmile ale automatika vyžene jas až na 1200 nitů, tak na vás zapůsobí. V rohu displeje je poté samozřejmě nyní průstřel pro kamerku, který je relativně malý a vypadá lépe zpracovaný než u Honor View 20. U modelu S10+ je poté průstřel větší, jelikož jsou zde dvě kamerky, což se mi už tolik nelíbí, ale pořád lepší než trojitý průstřel u S10+ 5G.  

Co je zajímavé, tak ten duální foťák má zajímavou funkci. Druhá kamerka zde slouží jen pro rozmazání pozadí, ale přesto nabízí aplikace jako hlavní funkci přední kamerky přepínač mezi normálním režimem a širokoúhlým. Druhá kamerka však širokoúhlá vážně není. Ve skutečnosti je základní režim prostě jen digitální zoom a teprve když se přepnete do širokoúhlého režimu dostanete plnou kvalitu a skutečný záběr 10Mpx foťáku. Důkazem je fakt, že když jsem druhou kamerku zakryl, pořád jsem mohl měnit šířku záběru a vše vypadalo pořád stejně. 

Dále je tu pochopitelně ta ultrazvuková čtečka přímo v displeji, která prý nakonec skutečně nefunguje s tvrzenými skly. Musíte se spokojit s fólií a také má jednu zajímavou vlastnost. Zatímco optické čtečky fungují lépe, když prstem na senzor trochu zatlačíte, tak tady je to naopak. Když jsem trochu více tlačil, tak fungovala čtečka hůře. Jakmile jsem se ale jen lehce a rychle dotkl, tak jsem byl v mžiku na domovské obrazovce. Prostě je to jen jiný styl, ale rychlost a přesnost odemykání, když už víte jak na to, je působivá.  

Dále musím vypíchnout speciální tlačítko pro asistenta Bixby. To jde totiž konečně přeprogramovat v nastavení. Můžete tedy nastavit, abyste pomocí něj zapínali třeba režim nerušit, nebo s ním můžete otevřít jakoukoli aplikaci. Najednou má tedy tlačítko mnohem větší smysl a Samsungu za to velice děkuji. Teď už to tlačítko dávejte klidně do všech telefonů. Prosil bych jen, aby se tato funkce dostala postupně také na starší telefony Galaxy, které Bixby tlačítko mají a zatím jej nelze takto využívat

Konečně můžete přenastavit Bixby tlačítko na téměř cokoli chcete!A to by bylo skoro všechno. One UI je konečně prostředí od Samsungu, s kterým bych dokázal koexistovat, rychlost a plynulost prostředí je ukázková, foťáky pak nemá smysl zatím soudit (navíc jsou z velké části stejné jako u Note 9), ale na nový širokoúhlý objektiv se moc těším. Z větší baterkou bude snad daleko lepší i výdrž, chválím za zachování 3,5mm jack, ale zklamala mě absence domovského tlačítka v displeji citlivého na tlak.  

Obe dražší modely se zaobleným displejem vypadají zkrátka skvěle a určitě s nimi bude každý spokojený. Pro majitele Galaxy S9+ to zas tak moc velký skok nebude, ale pokud máte menší S9, tak chápu, proč po novince pokukujete. Konečně nás, kteří fandíme kompaktnějším rozměrům, Samsung totiž nediskriminuje a dostali jsem stejně vybavený telefon s tím trojitým foťákem. Přední bokeh foťák navíc u S10+ vem čert. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.